Haberler

Meteoroloji’den 2 gün etkili olacak yağış uyarısı

Ekim ayının gelmesine rağmen halen gün içinde 30 dereceye varan sıcaklardan bunalanlara Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nden müjdeli haber geldi.
Marmara Bölgesi’ne yağmur ve sağanak olarak yağış düşeceğini belirten yetkililer, kuvvetli olması beklenen yağışların 2 gün süreceğini belirtti.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü 1. Bölge Tahmin ve Erken Uyarı Merkezi tarafından yapılan açıklamada, bölge genelinde mevsim normalleri üzerinde seyreden hava sıcaklıklarının Perşembe günü sabah saatlerinden itibaren Balkanlar üzerinden gelmesi beklenen serin ve yağışlı sistem ile birlikte hissedilir derecede (8-10 derece) azalacağı ve mevsim normallerinin altında seyredeceği kaydedildi.

Yağışlı havaların Cuma günü bölgemizde devam etmesinden sonra etkisini kaybedeceği de tahmin edildiğini belirten yetkililer, bir süredir mevsim normallerinin üzerinde seyreden hava sıcaklıklarının gelecek hafta hissedilir derecede azalmasıyla normalin altına düşmesinin beklendiğini belirtti.

Yeni yağışlı sistemle ilgili Çarşamba ve Perşembe günleri Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılacak uyarıların vatandaşlarımız ve ilgliler tarafından dikkatle takip edilmesi gerektiğini belirten yetkililer, meydana gelebilecek olumsuzluklara karşı uyardı.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu