Haberler

Meteoroloji uyardı: Sıcaklıklar düşecek, yağış gelecek

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nden alınan son bilgilere göre Balkanlar üzerinden gelecek serin ve yağışlı sistemle birlikte hava sıcaklıklarının hissedilir derecede azalması bekleniyor!
Ramazan Bayramı’nda hava sıcaklıkların mevsim normalleri altında olacağı tahmin ediliyor

Meteorolojinin son değerlendirmelerine göre, Bölgemizin yarından itibaren (21 Mayıs 2020 Perşembe) Balkanlar üzerinden gelecek serin ve yağışlı sistemlerin etkisine gireceği, Cuma ve Cumartesi günleri ile Ramazan Bayramı boyunca hava sıcaklıklarının hissedilir derecede (8-12 °C) azalacağı ve mevsim normalleri civarında ve yer yer altında seyredeceğinin tahmin edildiği bildirildi.
Açıklamada, “Balkanlar üzerinden gelecek serin ve yağışlı sistemin; yarın (21 Mayıs 2020 Perşembe) Marmara Bölgesi (Edirne, Kırklareli, Tekirdağ ve akşam saatlerinden itibaren İstanbul, Yalova, Kocaeli ve Sakarya) çevrelerinde yerel olarak gök gürültülü sağanak yağışlara neden olması beklenmektedir. Yağışlı sistemin 22 Mayıs Cuma günü Marmara’nın doğusu (İstanbul, Kocaeli, Yalova ve Sakarya), 23 Mayıs Cumartesi günü bölge genelinde sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlara neden olması beklenmektedir.” ifadelerine yer verildi.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu