Haberler

Meteoroloji uyardı; “Dikkatli ve tedbirli olun!”

Bir süredir seyreden soğuk ve rüzgarlı hava, Pazar gününden itibaren yerini yağışlı havaya bırakıyor. Yetkilier, hafta başından itibaren etkili olacak ve 2 gün sürmesi beklenen şiddetli fırtınaya karşı halkı uyardı.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nden yapılan açıklamaya göre Bölgemizin 05 Ocak 2020 Pazar gününden itibaren Güney Ege üzerinde oluşacak derin alçak basınç merkezi ile birlikte yeni bir yağışlı sistemin etkisine gireceği tahmin ediliyor.
Pazar günü Bölgemizde başlayacak yağışların, Pazartesi ve Salı günleri bölge genelinde etkili olacağı tahmin ediliyor. Yağışların kıyı kesimlerde yağmur ve sağanak, iç kesimlerde ise karla karışlık yağmur ve yer yer kar şeklinde olması beklenirken 06 Ocak Pazartesi ve Salı günü oluşaşması muhtemel yağışların, Bölgemizde kuvvetli (21-50 kg/metrekare) olacağı tahmin ediliyor.
Yağışlı hava ile beraber gelecek rüzgarın ise; Pazartesi ve Salı günü Bölgemizde kuzeydoğu yönünden (poyraz) şiddetli ve yer yer tam fırtına şeklinde (80-110 km/saat) esmesi bekleniyor.
Yetkliler, önümüzdeki hafta başı Pazartesi ve Salı günleri beklenen şiddetli fırtına, kuvvetli ve aşırı yağışlar için hafta sonunda Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yayınlanacak tahmin ve uyarılar takip edilerek dikkatli ve tedbirli olunması konusunda uyarılarda bulundu.

Reklam

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu