Haberler

“Mesai günü saat 17.00’de toplantı yapıyorsunuz”

Keşan’da Sigorta İşletmeciliği yapan aynı zamanda Erikli sakini olan Murat Ersoylu, sosyla medya hesabından yaptığı paylaşımla, daha önce Erikli’de, Erikli’nin sorunlarını konuşmak üzere yapılması için çağrıda bulunduğu toplantıyı iptal ettiğini duyurdu.

“3 Ağustos 2019 Cumartesi akşamı, Erikli sakini olarak sosyal medyada yapmış olduğum ve Erikli sahilinin o anki durumunu gösteren fotoğrafları da içeren paylaşımım çok dikkat çekti. Gerek paylaşımımın altına yorum yazan gerekse iş yerime gelerek görüşlerini paylaşan çok değerli büyüklerim, arkadaşlarım ve Keşan’ın değerli iş adamları oldu. Hepsinin üzerinde ısrarla durduğu konu; “Bu sezon geçmiş olsa bile önümüzdeki sezon Erikli sahilinde yaşayabilmek ve sorunların ivedilikle tespit edilmesi ve çözümlerin tartışılması gerektiği” idi .
Benden bir çağrı yaparak, yapılması gereken ortamın oluşmasına öncelik etmemi istediler, kendi kendime ortaya çıkmış ve durumdan vazife çıkarmış değilim. Daha önceki yaptığım açıklamamda da hiç bir siyasi partiye üye olmadığımı özellikle belirttim. Bu mesele ne A ve B parti meselesi ne de Mustafa Helvacıoğlu , Murat Ersoylu meselesidir. Kaldı ki Sayın Helvacıoğlu‘nun da onaylayacağı gibi aramızda kişisel hiç bir sorun yoktur.
Sorun; Erikli’de yaşadıklarımızdır.
Sorun; Erikli’nin uygun altyapısı olmamasına rağmen tanıtılması, gelen insanların sorunsuzca Erikli’nin kaynaklarını kullanmaları , yarattıkları çevre ve gürültü kirliliği ile bizler için Erikli’yi yaşanabilir olmaktan çıkarmalarıdır.
Erikli’de gerçekleştirilen ve adına Turizm denilen faaliyetlerdeki bazı hemşerilerimiz ekmeğini kazanmaktadırlar, kazanmalıdırlar da.. Onların ekonomiye katkılarını önemserken ben ve benim gibi esnaf , İş adamı yada çalışan olarak ekonomiye katkısı olan insanların beklentileri göz ardı edilmemelidir. Tüm gün çalışarak, üzerine de her gün 40 km yol yaparak evine gelen bizlere, akşam evimizde huzurlu geçirebileceğimiz bir kaç saat çok görülmemelidir. Beklentimiz temiz bir kumsal , temiz bir deniz ve kullanma suyudur. Sokaklarda aracının sesini son ses açarak ya da ağıza alınmayacak küfürler ederek dolaşan, gecenin geç saatinde bizi uykumuzdan uyandıran insanlarla gecenin bir yarısı muhatap olmak zorunda kalmamaktır.
Bunlara benzer çok şey sıranabilir, bu sorunların hiç biri çözümsüz değildir elbette, oturup tartışarak üzerinde çözümler üretebiliriz. Bu nedenle paylaşımı, gelen tepkiler doğrultusunda Erikli’nin de Keşan Belediyesi’ne devri kararının alınmasını da fırsat bilerek belediye başkanımıza , yardımcılarına ve meclis üyelerimize Erikli sakinleri adına çağrı yaptım . Amaç bağcıyı dövmek değil üzüm yemekti sanırım amacımız tam anlaşılmamış. Ben 100 yıllık bir ailenin ferdiyim. Sayın Helvacıoğlu kendi egolarını tatmin etmek için bizim çağrımıza icabet etmek yerine yaparsam ben yaparım düşüncesiyle alternatif bir toplantı programlamayı daha uygun görmüştür. Oysa bizler bu çağrıyı yaparken her kesimden insanın katıldığı ortak karar almanın mümkün olduğu bir platform oluşturabileceğimizi ummuştuk. Belediyenin içinde olmadığı bir yapıda sonuç almak mümkün olmayacaktır.

Bu nedenle Pazar günkü toplantımızı iptal etmeye karar verdik Umarım hedeflenen gerçekleşir, Keşan’da olduğu gibi tutulamayan sözler verilmez, ben de kendi adıma buna vesile olmaktan mutluluk duyarım. maalesef ki toplantı günü ve saati benim gibi söyleyecek sözü olan pek çok kişinin katılımı için uygun değildir.

Mesai günü saat 17.00 de toplantı yapıyorsunuz. Bölgenin iş adamları ve çalışanları hepsi mesaide ama eminim ki katılımın yüksek olması için ellinizden geleni yapacaksınız.
Toplantının katılımcılarını susturulmadan konuşabileceği henüz örneğini görmediğimiz “Birlikte Yönetim” mottosuna uygun bir ilk olmasını dilerim .
Saygılarımla”

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu