Haberler

Mercan ve Sebat sokaklar, “Artı Çarşı” olarak yeni kimliğine bürünüyor

Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu, çalışmaları süren Artı Cadde?de esnafla bir araya geldi.

Cadde esnafıyla yapılan toplantıda, esnaf cadde üzerindeki çalışmalar ve yayalaştırma çalışmaları ile ilgili Helvacıoğlu’na sorular sorup isteklerini aktarırken özellikle de park konusunda şikayetlerini dile getirdi. Helvacıoğlu da caddeye yapılması düşünülen projeleri çarşının yüzünün değişeceğinin altını çizerek anlattı.

Artı Çarşı esnafına seslenen ve yapım aşaması sırasında gösterdikleri sabır, anlayış ve destek için teşekkür eden Mustafa Helvacıoğlu, “Bu işten alnımızın akıyla çıktık. Ufak tefek aksaklıklar yaşanmış olabilir. İlk denememizden güzel sonuçlar ve deneyimler elde ettik. Eksiklerimizi hep birlikte tamamlayacağız. Alana 30 adet zeytin ağacı saksısı yerleştiriyoruz. 29 Ekim’e kadar alana oturma banklarımızı da yerleştireceğiz. Çarşımıza Keşanlı Ali heykeli dahil heykeller de koymayı planlıyoruz. Artı Çarşı?ya yakışan materyaller koyacağız. Bu alana 20 adet çöp kutusu koyacağız.” dedi.

Artı Çarşı?da değişimin olacağını belirten Helvacıoğlu, “Esnaf, caddeyi yakışan şekilde kullanmalı, hepiniz birer polis, birer zabıtasınız, Keşan?da kurallı yaşayacağız” diyerek çarşının yeni bir kimliğe bürüneceğine dair sinyaller verdi.

Reklam

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu