GündemKeşan

Mehmet Özcan, Keşan’daki basın emekçileriyle bir araya geldi

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP)’nin Keşan Belediye Başkan Adayı Op. Dr. Mehmet Özcan, “10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü” nedeniyle, Keşan’daki yerel ve ulusal basın mensupları ile 9 Ocak 2024 Salı günü düzenlenen yemekte bir araya geldi.

“Umarım bundan sonraki 5 yılda birlikte oluruz”

Samimi Restaurant’ta düzenlenen yemek, saat 19.00’da başladı. Gecenin açış konuşmasını yapan Özcan, “Çalışan basın emekçileri gününüz kutlu olsun.” diyerek başladığı sözlerinin devamında şunları söyledi: “Geçmiş 15 yıl içerisinde bu anlamlı günü sizlerle hep birlikte kutlamıştık. Bugün de 16’ncısını birlikte kutlamak için birlikte olduk. Umarım, bundan sonraki 5 yıl da birlikte oluruz.”

“Dünyanın en zor mesleklerinden birini icra ediyorsunuz

Mehmet Özcan sözlerini şöyle sonlandırdı: “Dünyanın en zor mesleklerinden birini icra ediyorsunuz. Her gün vatandaşın haber alma özgürlüğü kapsamında, şehit verdiğiniz meslektaşlarınız oluyor. Özlük haklarınızla ilgili bazı sıkıntılar yaşadıklarınızı tahmin ediyorum. Ama en önemlisi de, son birkaç yıldır basın özgürlüğünün alabildiğince zedelenmiş olmasıdır. Sudan bahanelerle hapishanelere tıkılan, sabaha karşı yatağından alınan basın mensuplarını gördük. Mesleğiniz; zor bir iş, kolay değil. Sizlere mesleğinizde nice uzun yıllar, sağlık ve sıhhat içerisinde başarılı çalışmalar temenni ediyorum. Hep böyle özgür kalemleriniz olsun. Mesleğinizde başarılar diliyorum. Hepiniz hoş geldiniz, teşekkür ediyorum.”

Özcan’ın konuşmasının ardından Köşe Yazarı ve Keşan FM program moderatörü Cavit Deniz söz alarak, şunları söyledi: “Günümüzü unutmayan ve görevde olduğu sürece unutmadığına tanıklık ettiğimiz Sayın Mehmet Özcan’ın davetlisi olarak bir aradayız. Sayın Mehmet Özcan’ın yerel seçim öncesi basın günümüze atfen vermiş olduğu yemek için teşekkür ediyorum.”

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu