GündemHaberler

Medya Keşan Gazetesi’nin 3 personelinde Kovid-19 tespit edildi

Çin’de ortaya çıktığı 2019 yılı Aralık ayından bu yana tüm dünyayı etkisi altına alan Koronavirüs (Kovid-19), kış mevsimine girmek üzere olduğumuz bu günlerde de “ikinci dalga” ile sağlığımızı tehdit etmeye devam ediyor.
Vaka sayılarındaki artış dünyanın büyük bir bölümünde dikkati çekerken Türkiye’de de günden güne hastalığa yakalananların sayısı artıyor.
“Herkes için çember daralıyor” uyarısı, Sağlık Bakanlığı tarafından vatandaşların bilgilendirilmesi ve risklerin en az seviyeye indirilmesi amacıyla uygulamaya konulan “Hayat Eve Sığar” mobil uygulamasının risk haritalarında da gözle görülebiliyor.
Keşan’da da günlük vaka sayısının 50 – 100 aralığında olduğu ve hastanelerin sığınaklarının da yoğun bakım ünitelerine dönüştürüldüğü dikkate alındığında durumun ciddiyeti ve vahameti gözler önüne seriliyor.

Geçtiğimiz hafta içinde gerçekleştirilen Cumhurbaşkanlığı Kabine Toplantısı’nın ardından yeni kararlar alındığını duyuran Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan da, sürecin kontrol edilmesi gerektiğini, aksi halde çok daha sıkı tedbirlere geçilebileceğini ifade etmişti.

Medya Keşan Gazetesi karantinada

Her yeni gün farklı kesimlerden “Kovid-19 testi pozitif çıkmış!” haberleri aldığımız Keşan’da, ilçenin en eski ikinci yerel gazetesi olan Medya Keşan Gazetesi’nde de 3 personelin testinin pozitif çıktığı haberleri geldi.
Karantina sürecinde haberlerini evde çalışarak hazırlayacak ancak baskı yapamayacak olan Medya Keşan Gazetesi’ne Keşan’ın bir diğer yerel gazetesi Gündem Saros destek verecek.
Medya Keşan Gazetesi’nin bugünkü (23 Kasım 2020) manşetinde yer alan başlık da Kovid-19’un yayılma durumuna ve tedbirlerin önemine dikkat çekiyordu.

Medya Keşan Gazetesi dün yayınladığı bir haber ile durumu okuyucularına, takipçilerine ve Keşan kamuoyuna bu şekilde duyurmuştu:

“Kamuoyuna Önemli Duyuru!
Son günlerde artan koronavirüs vakaları ile zor günler yaşıyoruz. Risk grubu yüksek sektör olan basın olarak tüm kurallara uymamıza rağmen matbaa bölümünde çıkan koronavirüs vakası nedeniyle matbaamızı kapattık.
Gazetemizi Gündem Saros Gazetesinde bastırarak belirli sayıda okuyucularımıza ulaştırabileceğiz.
Ayrıca 1 muhabirimiz ve 1 editörümüzün test sonuçlarını beklemekteyiz. Onlar da evlerinde karantinada bulunmaktadırlar. Bu koşullarda gazete çıkarmak için tek vücut olan Medya Keşan, Volkan ve Gündem Saros Muhabirlerine teşekkürü bir borç biliriz.
Bize basımda ve dağıtımda katkılarını esirgemeyen Gündem Saros Gazetesine teşekkürü bir borç biliriz.
30 Kasım 2020 Pazartesi günü matbaamızı açacağız…”

GEÇMİŞ OLSUN MEDYA KEŞAN AİLESİ

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu