GenelKeşanTurizmYaşam

Mecidiye Köyü Muhtarlığı İtalyan Koyu’nu sezona hazırladı

Keşan’a bağlı Mecidiye Köyü sınırları içinde kalan Kale (İtalyan) Koyu’nun, Edirne Valiliği ve Edirne Çevre Koruma Vakfı (EÇEV) tarafından, geçtiğimiz mayıs ayında Mecidiye köy tüzel kişiliğine kiralanmasının ardından çalışmalara başlayan Mecidiye Muhtarlığı, yurt içi ve yurt dışından turist alan koyu yeni sezona hazırladı.

İkameti Mecidiye Köyü olan vatandaşların, görevlilerin kontrolünde İtalyan Koyuna ücret girebileceğinin müjdesini veren Mecidiye Köyü Muhtarı Gürkan Akça, gün ve zaman fark etmeksizin çalışmaları hızla sürdürerek tesisi hazır hale getirdiklerini belirtti.

Mecidiye Köyü muhtarlığına seçildikleri günden bu yana, gerek kendisi gerek azaları, gerekse personel ile birlikte Mecidiye halkının yararına birçok hizmete imza attıklarının altını çizen Gürkan Akça; “Bir güzel hizmette Kale (italyan) koyunun Mecidiye Muhtarlığımıza kazandırılmasıydı ve başardık.  Gün ve zaman gözetmeksizin çalışmalarımızı hızla sürdürerek tesisimizi hazır hale getirdik. Bu sezon girişler ikametgâhı köyümüzde olan Mecidiyeli vatandaşlarımıza ücretsiz olacak görevli arkadaşlarımız kontrolünde girişleri sağlanacaktır” dedi.

Yol çalışmaları da kısa süre içinde başlayacak

İtalyan Koyuna gidiş yollarında ciddi bozulamazlar olduğunu ve bununla ilgili tapu durumlarına göre genişleme ve yol bakım çalışmalarına en kısa sürede başlayacaklarını söyleyen Akça, şunları kaydetti; “Sosyal tesislerimizde çadır ve karavan alanımızı belirledik ve mevcut hale getirdik. Gölgeliklerimiz, giyinme kabinlerimiz, duş ve tuvaletlerimizi aktif hale getirdik.  Ayrıca 7 gün 24 saat görevli personellerimiz sosyal tesislerimizde olacak. 
Bu süreçte bizlere desteğini eksik etmeyen başta Edirne Valisi H. Kürşat Kırbıyık olmak üzere, tüm destekçilerimize ve tüm kurum amirlerimize teşekkür ediyoruz. Bizden istenen; zafer değil sefer, makam değil vazife, kibir değil tevazudur. Halkımıza hizmetkâr olma yolunda emin adımlarla yürüyoruz. Mecidiye Muhtarlığı Kale (italyan) Koyu Sosyal Tesislerimiz tüm vatandaşlarımıza ve halkımıza hayırlı uğurlu olsun.”

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu