Haberler

Mahalle Bekçileri ve Yunus Timleri göz açtırmıyor

Keşan’da Mahalle Bekçileri Yunus Timleri tarafından yapılan uygulamalar sonucunda fuhuş ve hırsızlık suçundan aranmaları olan şahıslar yakalanırken silahlarına el konuldu.

1 Haziran 2019 günü 17.10 sıralarında Keşan İlçe Emniyetine bağlı Yunus Timleri tarafından Yeni Mescit Mahallesi Huzur Sokak üzerinde şüphe üzerine durdurulan araç içinde bulunan şahısların yapılan GBT sorgusunda Ç.Ö. isimli şahsın Malkara Asliye ceza mahkemesince “bir kimseyi fuhuşa teşvik etmek, fuhuşa aracılık ve yer temin etmek” suçundan arandığı anlaşıldı. Araç içinde yapılan aramada bir adet Browning marka 7.65 çapında tabanca ve buna ait şarjör de 6 adet fişek ve bir adet kurusıkı tabanca ele geçirildi.
keşan yunus ve mahalle bekçileri
Ç.Ö. nöbetçi Cumhuriyet Savcısı’nın talimatı ile işlem yapılmak üzere gözaltına alındı.

Aynı gün Yunus Timleri tarafından yapılan bir başka uygulamada saat 15.00 sıralarında Yeni Mescit Mahallesi Huzur Sokak girişinde durumundan şüphelenilerek durdurulan A.G. isimli şahsın yapılan üst aramasında bir fişek uyuşturucu madde bulunarak gerekli işlemler için narkotik birimine teslim edildi.

2 Haziran Pazar günü Yukarı Zaferiye Mahallesi Mercan Sokak üzerinde görevini ifa eden Çarşı ve Mahalle Bekçileri tarafından saat 03.45 sıralarında durumundan şüphelenilerek durdurulan S.H. isimli şahsın yapılan GBT sorgusunda Keşan Asliye ceza mahkemesince “Hırsızlık” suçundan aranması olduğunun anlaşılması üzerine yakalanıp, nöbetçi Cumhuriyet Savcısı’nın talimatı ile şahıs gözaltına alındı.

Vatandaşlar, bekçi ve yunus timlerinin yaptıkları çalışmalar nedeniyle Keşan Emniyet Müdürlüğü’ne teşekkür ederek, bu uygulamanın şehrin asayişi anlamında çok önemli olduğunu belirttiler.

Reklam

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu