Haberler

Mahalle bekçileri Keşan’da göreve başladı

Keşan’da 5 mahalle bekçisi, göreve başladı.

Toplumun huzur ve güvenliğini sağlamak amacıyla; eğitimini tamamlayan toplam 17 çarşı ve mahalle bekçisinden 5 bekçi, Keşan’da göreve başladı.
Özellikle asayiş olaylarının yoğun olduğu bölgelerde görev yapacak mahalle bekçileri, gece mahalle ve işyerlerine yaya olarak devriye görevi yapacak.
Bekçiler “kimlik kontrolü ve üst arama yetkileri” ile “şüpheli sahıs ve araçları durdurup arama yapma” gibi polislerle aynı genişlikteki yetkilere sahip olacaklar.
Emniyet Genel Müdürlüğü içerisinde Önleyici Hizmetler Amirliği?ne bağlı olarak, kentin farklı noktalarında sabahın ilk saatlerine kadar görev yapacak bekçilerin, önleyici ve caydırıcı etki yaratarak suç ve suç oranını azaltma yönünde, sorumlu oldukları mahalle, sokak, cadde, işyerlerinin bulunduğu çarşı ve güzergâhlarda suçu henüz oluşmadan önlemeleri planlanıyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Konya Web Tasarım Keşan Web Tasarım Sigara Bırakma Merkezi Sağlıklı Zayıflama Yöntemleri Gluten Diyeti Nasıl Yapılır Dijital Pazarlama Teknikleri Dijital Reklam Ajansı Blikkenslager Keşan Gelinlik
Kapalı