Haberler

Lodos ve sağanak yağmur Keşan, Enez ve İpsala’da etkili oldu

Bölge genelinde etkili olması beklenen rüzgar ve yağış, hafif şiddetle Keşan’dan geçti. Özellikle rüzgarın etkisiyle bir binanın kaplaması, kaldırıma düşerken, Danişmet’te elektrik direği yıkıldı.

Meteoroloji tarafından uyarısı yapılan ve Trakya’nın güneyinde etkili olması beklenen yağış Keşan’da başladı. Gün içinde zaman zaman yere düşen yağmur, öğle saatlerinde rüzgarın da etkisiyle etkisini gösterdi. Kısa süren yağış sırasında, ıslanmamak için vatandaşların kendilerini saçak altlarına ve işyerlerinin kapalı yerlerine atma telaşı göze çarparken, uzun süreden sonra yağış ile karşılan Keşanlılar da yağmurla hasret giderdi.


Etkisini zaman zaman artırarak gün içinde şiddetlenen rüzgarlar sırasında ise bir binanın sıva kaplaması yere düştü. Bir işyerinin önündeki kaldırım üzerine düşen binadan kopan parçalar, bölgede kısa süreli panik yaratırken, o sırada bölgeden kimsenin geçmemesi teselli oldu.

Öte yandan kuvvetli rüzgarlar, Keşan’a bağlı sahil köylerinde de etkili oldu. Keşan’ın Danişment Köyü’ndeki bir elektrik direği şiddetli rüzgarın etkisiyle ortadan ikiye katlanarak yere düştü.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu