Siyaset

Kurultay’ı değerlendiren Kirezci, Memleket Partisi ve İnce’nin Trakya’ya verdiği öneme vurgu yaptı

Memleket Partisi, 1. Olağan Kurultayını 18 Eylül Cumartesi günü gerçekleştirdi. Oy kullanan 750 delegenin oyunu alarak Genel Başkan Muharrem İnce oldu. Kurultaya katılan Keşan İlçe Başkanı Salih Kirezci kurultayı değerlendirdi.



Kurultayda coşkulu bir kalabalığın bulunduğunu belirterek sözlerine başlayan Kirezci, şu ifadeleri kullandı: “Bir çok siyasi parti temsilcisinin de katıldığı kongremize basının da ilgisi bizleri memnun etti. Ancak özellikle genel merkezimiz ve genel başkanımızın Trakya bölgesine Edirnemiz ve ilçelerimize yakın duruşu, bölgemizin potansiyel sorunlarına ve de bizlere yaklaşımı Trakya’nın ve Edirne bölgesinin bugüne kadar siyasi çevrelerde teslim edilmeyen hakkının ve kısıtlı temsil yetkisinin bundan sonraki dönemlerde partimiz tarafından daha ön planlarda olacağının göstergesidir. Gerek Tekirdağ il başkanımız Bora Küçükçetin’in divan kurulunda olması, gerek Edirne il başkanımız Oktay Bozkurt’un genel başkan ve genel merkez çevrelerinde gördüğü ilgi ve yine biz ilçe başkanları ve tüm örgütlerimize karşı gösterilen yakınlık daha önce mensup olduğumuz siyasi çevrelerde pek de görmediğimiz derecede bizleri memnun etmiştir.”



Sözlerine Erdem Bircan’ın PM üyesi olarak seçilmesi hakkında düşünceleri ile devam eden Kirezci “Ancak şüphesiz bizi en çok sevindiren ve gururlandıran konu partimizin kuruluş aşamasından beri Trakya koordinatörlük görevini üstlenen ve Edirnemizin de Keşanımızın da çok yakından tanıdığı ERDEM Bircan’ın yüksek teveccühle Parti Meclisi’ne girmesi olmuştur. Sevgili Erdem Bircan yapılan çarşaf liste seçiminde oy kullanan 750 delegeden 572 inin oyunu alarak 11.inci sırada parti meclisine seçilmiştir. Yani artık Edirnemizin Keşanımızın ve tüm ilçelerimizin sesini, sorunlarını Ankara’da dillendirecek bir temsilcimiz olmuştur. Bu vesileyle tekrardan şahsım ve örgütüm adına kendisini kutluyor be başarılar diliyorum ve tüm Keşanlılara genel başkanımız Muharrem İncenin selamını iletiyorum.” sözlerini kaydetti.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu