Asayiş

Kuralsızlar, her dönemde her yerde!..

Koronavirüs tehlikesi sebebiyle insanların evlerinden çıkmamalarına bağlı azalan trafikte, fırsattan istifade ederek kaldırım ve minibüs duraklarına yapılan hatalı parkların, kaldığı yerden devam ettiği gözleniyor.
Duyarlı bir vatandaşın 0549 537 88 50 whatsapp haber hattımıza gönderdiği fotoğrafta, bunun bir örneği daha gözler önüne serildi.
31 Mart Salı sabah 09.13’te çekilen bu fotoğrafta minibüsler için ayrılmış yere park etmiş olan kamyonun, yeni minibüs gelmesine imkan bırakmayacak şekilde durağı kapattığı görülüyor.


Yapılan parktan dolayı hem şoförlerin, hem de sabahın erken saatlerinde minibüs bekleyen diğer vatandaşları olumsuz etkilediğini belirten duyarlı vatandaş, “Bu bir sorumsuzluktur. Bu şekilde park ederek insanların mağdur olmasına neden oluyorlar. Burası şehrin ana caddelerinden birisi. Böyle bir aracın kuralsızca buraya park etmiş olması, vatandaş olarak bizi rahatsız ediyor. Virüs sebebiyle kimse evlerinden çıkmıyor diye herkes istediği yere park etmeye başladı. Bu, içinde bulunduğumuz durumu istismar etmektir. Bu gibi fırsatçılara müsaade edilmemelidir. Bilinçli davranış ve saygı bekliyoruz. Çok şey mi istiyoruz?” dedi.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu