Asayiş

Kurallara uymayanlara hapis cezalarını da kapsayan ciddi yaptırımlar var

Keşan’da korona virüs tedbirleri kapsamında alınan kararlar doğrultusunda Nisan ayında şimdiye kadar 74 kişiye toplamda 131 bin 754 lira ceza kesildi, karantina kurallarına uymayan 2 kişi hakkında ise 2 aydan 1 yıla kadar hapis cezalarını da içeren adli işlem başlatıldı.

Keşan’da Covid-19 Korona virüs pandemisinin yayılmasının önlenmesi amaçlı Keşan Umumi Hıfzıssıhha Kurulu olarak çeşitli kararlar alınmıştı. Mezkur kararlardan; 20 yaş altının sokağa çıkmaması, vatandaşların toplu halde birbirlerine 2 metreden fazla yaklaşmaması, 65 yaşın üzerindeki bireylerin evden dışarı çıkmaması, pazarlarda ve marketlerde maske takmanın zorunluluğu, park ve mesire yerlerinde bulunma yasağı, zorunluluk haricinde dışarı çıkma (araçla gezinti yaparak alkol alma) gibi hususları ihlal eden kişilere denetimler yapıldı.
Keşan İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri Nisan ayında yapılan söz konusu denetimlerde şimdiye kadar 74 kişiye toplamda 131 bin 754 TL para cezası uyguladı.
Bunların yanında karantina kurallarına uymayan 2 iki şahsa ‘Bulaşıcı Hastalıklara ilişkin Tedbirlere Aykırı Davranmaktan’ adli işlem başlatıldı.
Başlatılan adli işlemler ise 2 aydan 1 yıla kadar hapis cezası öngörüyor.

Keşan İlçe Emniyer Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada, söz konusu denetimlere devam edileceği bildirildi.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı