AsayişKeşan

Kunduracılar Çarşısı’nda zemindeki parke taşlara takılarak düşen bir kişi başından yaralandı

Kunduracılar Çarsı zeminindeki parke taşlarına takılarak düşen bir kişi başından yaralandı. Olaya tepki gösteren vatandaşlar, taşların üzerinde güçlükle yürüdüklerini belirterek, “Sürülmüş tarla bundan daha güzel” dedi.

Olay Kunduracılar Çarşısı’nda bugün 11.00 sıralarında yaşandı.
Edinilen bilgiye göre minibüs durağı istikametinden çarşıya giriş yapan bir kişi, yolda yürüdüğü sırada ayağı beton parke taşına takıldı. Dengesini kaybeden kişi olduğu yerde düşerek yaralandı. Yüzüstü düşerek başından yaralanan şahsın yardımına esnaf koşarken, olayın haber verilmesi ile bölgeye gelen ambulansla Keşan Devlet Hastanesi’ne kaldırıldı.

“Yürüyemiyoruz”

Yaşanan duruma çarşıda bulunan vatandaşlar ve bazı esnaflar tepki gösterdi. Taşlara her gün birilerinin takılıp düşme tehlikesi geçirdiğini anlatan vatandaşlar, “Geçen de burada bir çocuk düştü, bu böyle olmaz. Sürülmüş tarla bundan daha güzel. Geçen herkesin ayağı takılıyor. Topuklu ayakkabı ile yürümek isteyen kadınlar burada yürüyemiyor. Bastonla geçen yaşlıların bastonu takılıyor. Proje güzel ama uygulama yanlış, işçilik yok.” diyerek caddede yürümenin her geçen gün güçleştiğini anlatırken, rögar kapaklarının bulunduğu yerlerin tehlike yarattığını da anlatarak, “Rögarlar da çıkıntılı taşların arasında da boşluklar oluştu, yağmur ile birlikte genişleme başladı. Taşlar tek tek kopuyor” dedi.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu