Ekonomi

KOSGEB Destekli İstihdam Kredisi 625 bin TL’ye kadar yükseltildi

Keşan Ticaret ve Sanayi Odası (Keşan TSO) Genel Sekreter Yardımcısı Kadir Can Tunç, KOSGEB “İstihdam Kredisi” ile ilgili bilgilendirmede bulundu.

2022 yılı Ocak-Mart döneminde ilki gerçekleştirilen, kredi destek paketinin dördüncü fazının hayata geçirildiğini ifade eden Tunç “Keşan TSO KOSGEB temsilciliği olarak üyelerimize faydalı olacak olan tüm destekleri sağlamak için çalışmalarımızı sürdürüyoruz. ”

“Kişi Başı 125 Bin, Toplamda 625 Bin TL Kredi Desteği”

Program kapsamında ilave istihdama genç istihdamını kapsayarak firmaların ölçeğine göre değişiklikler göstermekle beraber kişi başı 100 bin TL, toplamda 500 bin TL’ye kadar faizsiz geri ödemeli kredi desteği, dördüncü faz ile beraber kişi başı 125 bin TL, toplamda 625 bin TL’ye kadar faizsiz geri ödemeli kredi desteği sağlandığını kaydeden Tunç, destek programı ile ilgili olarak şu bilgileri verdi: “Kredinin işveren tarafındaki en önemli kriteri, İstihdamını korumuş olması ve istihdam edilecek olan personelin son üç yıl içerisinde sigortası 180 günden fazla olmayacak olmasıdır. 2 yıllık veya 4 yıllık üniversite ya da teknik meslek lisesi mezunu olması gerekmektedir. Bu kapsamda kişi başı 125 bin TL istihdam edilecek personel kadın olduğu takdirde 135 bin TL KOSGEB’ten faizsiz ve 2 yıl ödemesiz kredi desteği sağlanabilmektedir.

İşletme faizsiz 24 ay ödemesiz, 24 ay sonra da 6 taksitte toplam 4’er ay aralıklarla bu krediyi bizden alabiliyor. Hiç çalışanı olmayıp ya da 9 çalışana kadar 2 personel yani 250 bin TL, 10 ve 10’dan fazla çalışanı olan küçük işletmelerde toplamda 625 bin TL işletme sahibi kredi desteği alabiliyor. Desteğimizin son başvurusu 10 Ağustos 2022 olmaktadır. Başvuru yapmak isteyen kişiler e-devlet üzerinden KOSGEB sisteminden tamamen ücretsiz şekilde başvuruda bulunabilirler. Konuyla ilgili detaylı bilgi almak isteyenleri de odamız KOSGEB temsilciliğine her zaman bekleriz ”dedi. 

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu