Haberler

Korona virüse rağmen, Keşan pazarında Ramazan bereketi

Havaların ısınması ve yaz aylarına yaklaşılması ile birlikte artan ve bollaşan ürün eşitliliği Keşan Pazaryerine bereket getirdi. Fiyatları her hafta düşen mevsim meyve ve sebzelerini alan vatandaşların ve satan esnafın yüzü güldü.


Keşan?da her hafta cumartesi günleri kurulan halk pazarında bu hafta tezgahlar, renk renk meyve ve sebzelerle doldu. Havaların ısınmasıyla birlikte çeşitleri artan yaz meyve ve sebzeleri görücüye çıktı, vatandaşın ilgisine sunuldu. Şimdiye kadar çıkan çilek fiyatları yavaş yavaş yavaş düşüşe geçerken bunlar arasına erik ve pembe domates gibi yazın habercisi ürünler de katıldı.


Bunların yanı sıra insanların bahçelerinde kendilerinin yetiştirmeleri için de biber, fasulye ve domates gibi ürünlerin de fideleri Pazar tezgahlarında yerini aldı.
Bu hafta ürün etiketlerinde fiyatlar ise şöyle oluştu:, taze fasulye 8 TL, patlıcan 4 TL, biber 4 TL, köy biberi 5 TL, dolmalık biber 8 TL, soğan 2.50 TL, patates 4 TL, salkım domates 5 TL, pembe domates 6.50 TL, elma 3TL, çilek 10 TL.


Esnaf umutlu
Fiyatların havaların ısınması ile birlikte daha da düşeceğini söyleyen pazarcı esnafı, yakın zamanda daha ürün çeşitliliğinin artarak, özlenen tatların tezgahlarda yerini alacağını belirtti. Öte yandan da gerekli korona virüs tedbirlerini aldıklarını ve müşterilerin güvenle alışveriş yapacaklarını belirterek ?Vatandaşlarımız gönül rahatlığı ile gelebilirler, marketlere gidiyorlar ve Pazar yerindeki doğal ürünleri unutuyorlar. Aslında aynı ürün bizde de var hem de daha uygun fiyatlarda. Vatandaşlarımıza çağrımız bu kadar bolluk varken pazarları tercih etsinler, umutluyuz yakında zamanda bu günler de geçecek, tekrar özlediğimiz günlere kavuşacağız? dedi

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu