GenelKeşan

Korkutan yangın! İkinci el eşya barakaları alev alev yandı, tüm eşyalar küle döndü

Keşan’da bugün öğle saatlerinde çarşı merkezinde, Keşan Belediyesi hizmet binası ile Keşan Ticaret ve Sanayi Odası binalarının bulunduğu alanın hemen yanında çıkan yangın büyük paniğe neden oldu.
Bir anda alevlerin ve dumanların yükseldiği yangın metrelerce uzaktan da fark edildi.
İkinci el eşya satışı yapılan barakaların bulunduğu yerde, ilk tespitlere göre yanan sobanın devrilmesi sonucu çıktığı belirlenen yangında can kaybı ya da yaralanan olmazken, barakalardaki çeşitli özellikteki çok miktarda eşya yanarak küle döndü.

Keşan Belediyesi Pazaryeri Kompleksi ve Keşan Ticaret ve Sanayi Odası’nın ara sokağında 11.30 sıralarında ikinci el eşya satılan barakalarda meydana gelen yangın, Keşan Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü ekiplerinin müdahalesi ile kontrol altına alındı.

112 Acil Servis ve Keşan İlçe Emniyet Müdürlüğü ekiplerinin sevk edildiği olay yerinde, bölgede işyeri bulunan esnaf ve vatandaşlar da yangın haberini aldıktan sonra olay yerine gelerek burada yürütülen çalışmaları korku ve kaygı ile izledi.

Yangının kısa süre içerisinde büyümesiyle birlikte barakalardan çıkan yoğun duman bölgeyi etkisi altına aldı.

İtfaiye personelinin yangına müdahalede bulunduğu anlarda polis ve zabıta ekipleri de olay yerinde güvenlik önlemi aldı.

Söndürme çalışmaları sırasında barakaların arkasında bulunan ve barındığı yerde havlamaya başlayan yavru bir köpek de fark edilerek, itfaiye personeli tarafından yanmaktan son anda kurtarıldı.

Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu ve Keşan Belediye Başkan Yardımcısı Yakup Balcı da olay yerine gelerek çalışmaları takip etti.
Helvacıoğlu, “Yangın etraftaki işyerlerine sıçramadan kontrol altına alındı. Ekiplerimiz bir yavru köpeği de kurtardı. İtfaiyemiz çok hızlı müdahale etti. Seyyar tezgah sahiplerimizin yeniden iş hayatlarına dönmelerini sağlayacağız. Hepimize geçmiş olsun.” dedi.

İtfaiye personelinin yoğun duman altında büyük mücadele ile söndürdüğü yangında, geriye kalan ve zarar gören eşyalar da iş makineleri ile temizlendi.

Olayla ilgili başlatılan incelemeler sürüyor…

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu