Haberler

Kooperatif üyeleri Meclis’e ve Başkan Helvacıoğlu’na teşekkür etti

Korona virüs sürecinde işleri olumsuz etkilenen minibüsçü esnafıyla ilgili olarak son meclis oturumunda alınan yardım kararı dolayısıyla minibüsçüler teşekkür etti. Desteğin kendilerine can suyu olacağını söyleyen minibüsçüler ‘Bu zor zamanda kendilerini yanımızda hissettirdikleri için minnettarız” dedi.Korona virüs süreci boyunca vatandaşların ‘Evde kal’ çağrılarına uyması üzerine uzun bir süre için kapasitelerinin yalnızca yüzde 10’u kadar yolcu taşıyabilen minibüsçüler, 9 Temmuz’da toplanan Keşan Belediye Meclisi’ne kendilerine destek olunması konusunda dilekçe verilerek talepte bulunmuştu.
“Pandemi uygulamaları minibüsçü esnafımızı gerçekten zor durumda bırakmış olmasına karşın milletimize ve ülkemize olan sorumluluklarımız doğrultusunda görevimizi azami titizlikle devam ettirmekteyiz. Halen devam eden hizmetlerimizi aksatmadan sürdürebilmek için kooperatif ortaklarımıza maddi destek sağlanmasını talep etmekteyiz” ifadeleri kullanılarak verilen dilekçeye meclis, minibüsçülerin yaşadıkları mağduriyetlere hak verirken, oybirliği ile minibüs başına mahsuplaşmayla 1000 TL cansuyu desteği verilmesini kabul etmişti.


Bu kararın ardından 25 No’lu Keşan Şehiriçi Minibüsçüler Motorlu Taşıyıcılar Kooperatifi üyeleri adına açıklamada bulunan Kooperatif Başkanı Ertan Erkan, meclise kararından dolayı teşekkür ederek şu ifadeleri dile getirdi:
“Korona virüs süreci boyunca işlerimiz müşterinin az olması sebebiyle olumsuz anlamda etkilendi. ‘Evde Kal’ çağrılarına uyan vatandaşlar dışarı da olmayınca biz de ancak %10 iş yapabildik. Hatta yeri geldi hiç kapımızı açmadan ilk duraktan son durağa kadar gittiğimiz de oldu. Ancak biz yine de hizmeye devam ettik. Sokağa çıkma yasağında dahi çalışarak başta sağlık çalışanları olmak üzere indirimli ulaşım sağladık. Bir de bu pandemi sürecinin araçlarımızı revize etmemiz gereken döneme denk gelmesi tuz biber oldu.
Biz de konuyu meclise taşıdık. Belediye Başkanımız Mustafa Helvacıoğlu ve meclis üyelerimiz isteklerimizi kabul ettiler ve meclisten oy birliği ile geçirdiler. Hepsine çok teşekkür ediyoruz. Bizim bu zor zamanımızda kendilerini yanımızda hissettirdikleri için ayrıca teşekkür ediyorum”

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu