Haberler

Kongrede seçimi kazanan isim Recep Pekcan oldu

CHP Keşan İlçe Başkanlığı seçimlerinde yeni başkan ve yönetimi, bugün gerçekleştirilen seçimler ile belirlendi.
Bugün saat 11.00’de başlayan Keşan İlçe Kongresi, Keşan Belediyesi Pazaryeri Konferans ve Tiyatro Salonu’nda gerçekleştirildi.
Yapılan konuşmaların ardından başkanlık seçimleri 333 delegenin oy kullanma işlemi ile başladı. 17.00’de oy kullanma işleminin bitmesinin ardından ise, oy sayımına geçildi.


İlçe Başkanlığı’na aday Ender Mağden Beyaz, Recep Pekcan’ın ise Yeşil liste ile girdiği seçimlerde gülen taraf, Pekcan oldu.
333 kayıtlı delegeden 319’unun oy kullandığı seçimlerde, 2 geçersiz oy çıkarken 103 oy Mağden’in Beyaz Listesi’ne karşılık Pekcan’ın Yeşil Liste’si 214 oy aldı.


Oyların açılması işlemi sırasında, henüz oy sayım işlemine geçilmeden Pekcan’ın elinden tutarak havaya kaldıran Mağden kazananı ilan etti ve rakibini tebrik etti. Mağden’in bu hareketi salonda alkışla karşılandı. Ardından geçilen oy sayımı işlemi sonrasında da Pekcan’ın kazandığı anons edildi.Kazananın ilan edilmesinden sonra kısa bir röportaj veren Pekcan, yarşın kazananı ve ya kaybedeni olmadığını söyleyerek şunları kaydetti, “Delegeler bir seçim yaptılar, tercih birimizden yanaydı ama arkadaşlarımız kaybetmedi, biz aynı partinin içindeyiz ve hep beraber yürümeye devam edeceğiz”

Sonrasında tebrikleri kabul eden Pekcan yönetim kurulunu da sahneye davet etti.

Pekcan’ın yönetim kurulu ise şu şekilde gerçekleşti:

Çiğdem Çeliktuğ Öztürk,
Tamer Filiz,
Aysena Gündoğan,
Gizem Kadem,
Burak Kadeş,
Zafer Kılavuz,
Rıdvan Küçük,
Ayşe Özcan,
Saner Özdilek,
Nedime Pangal,
Naci Pazarlı,
Hasan Uygun,
Ali Üren
Mehmet Güneş Yılmaz.İlgili Makaleler

Başa dön tuşu