GenelKeşanYaşam

KİSEV’den açıklama: “Hayırlarınız; burs, kırtasiye malzemesi, sıcak aş ve erzak paketi olarak geri dönüyor”

Keşan’da, 2021 yılı mayıs ayından bu yana faaliyetlerini sürdüren Keşan İyilik Sağlık ve Eğitim Vakfı (KİSEV), hayırsever vatandaşların desteğiyle, ihtiyaç sahiplerinin yanında olmaya devam ediyor.
“Alan el ile veren eli buluşturuyoruz” sloganıyla yola çıkan KİSEV’den yapılan açıklamada, Keşan’da; KİSEV lokma hayırlarıyla okutulan Keşanlı üniversite öğrencisi sayısının 100’ü geçtiği, KİSEV aracılığı ile Keşan Aşevi’ne bağışlanan kurban ve gıda yardımları ile bugüne kadar yaklaşık 150 bin öğün sıcak yemeğin ihtiyaç sahiplerinin kapısına kadar ulaştırıldığı ve hayır çeşmelerinden sağlanan gelirle yüzlerce öğrenciye burs ve kırtasiye desteği verildiği belirtildi.

“Hayırlarınız; burs, kırtasiye malzemesi, sıcak aş ve erzak paketi olarak geri dönüyor”

KİSEV tarafından yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“KİSEV, hayırseverlerin destekleriyle, ihtiyaç sahiplerine destek olmaya devam ederken, öğrencilerin eğitim hayatlarına burs vererek katkıda bulunuyor.

Keşanlı hayırseverler, KİSEV aracılığı ile yaptıkları hayırlarla hem öğrencilere burs imkânı sağlıyor hem de ihtiyaç sahibi vatandaşların yanında oluyor.

KİSEV tarafından oluşturulan “2 Hayır Bir Arada” lokma paketi ve hayır çeşmelerinden elde edilen gelir ile öğrencilerin eğitim hayatlarına destek oluyor. Ayrıca hayırseverler tarafından KİSEV’e yapılan kurban bağışları ve günlük ihtiyaç sahibi 400 vatandaşa sıcak yemek ulaştırılıyor.”

Açıklamada; çeşme ve hayırseverler tarafından döktürülen lokmalardan elde edilen gelirler ve yardım severlerin bireysel desteği ile yapılan hayırlar kapsamında yüzlerce Keşanlı üniversite öğrencisine eğitim bursu, yüzlerce öğrenciye kırtasiye malzemesi desteği verildiği kaydedildi.

Açıklamada, hayırsever Keşanlılara teşekkür edilirken, lokma döktürmek isteyen vatandaşların KİSEV’e başvuruda bulunmaları istenerek, şunlar dile getirildi:
“Vatandaşlardan gelen talepler doğrultusunda, anlaşmalı lokmacılar ile irtibata geçilerek hayrın yapılması sağlanıyor. Lokma dağıtımından elde edilen geliri ise Keşanlı üniversite öğrencilerine burs olarak veriliyor. Yapılan bu sistem ile hem hayır yapılıyor hem de öğrencilerin eğitim hayatına katkıda bulunuluyor.”

KİSEV Yöneticileri, Keşan’da veya Keşan dışında yaşan tüm hayırseverleri Vakfa davet ederken, hayırlarını KİSEV aracılığı ile yapıp üniversite öğrencilerinin eğitimine ışık tutulmasını istedi.

Açıklamada; Vakfa 185 kurban bağışında bulunulduğu belirtilirken, aşevinden her gün ihtiyaç sahibi 400 vatandaşa sıcak yemek ulaştırıldığı ve erzak yardımlarının yapıldığı kaydedildi.

İhtiyaç sahibi vatandaşlara destek olmak isteyen hayırseverlerin 444 70 22 veya 0543 625 9767 numaralı telefonlardan detaylı bilgi alınabileceği kaydedildi.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu