Siyaset

Kılınç, Kılıçdaroğlu’nu kınadı

AK Parti Keşan İlçe Başkanı Gürcan Kılınç, yaptığı yazılı açıklamada, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nu işaret ederek, Kılıçdaroğlu’nun polis ve jandarma teşkilatlarına yönelik söylemlerini kınadığını bildirdi.

Kılınç açıklamasında, şunları ifade etti: “CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, gece gündüz demeden vatanının can güvenliğini sağlayan, özveriyle, onurla çalışan Polis Teşkilatımıza, Jandarma Teşkilatımıza uyuşturucu ticareti yapıldığını ve ‘Bu ticaretle cari açık kapatılıyor.’ diyerek attığı utanç verici iftirasını esefle kınıyoruz. Kılıçdaroğlu’nun Polis Teşkilatımıza bu çirkin iftirasına karşılık özür dilemesi gerekmektedir.

Birkaç gün önce TSK’ya dönük olarak kimyasal silah kullanıyorlar diye atılan iftira halkasına devam ediyorlar. Türkiye’mizin güvenlik kurumlarını suçlamak kabul edilemez. Akıl sahibi olan tüm muhalefet gruplarına sesleniyoruz birilerinin kendi siyaset açığını uyuşturucu ile kapatmak istediği de kesindir.

Kılıçdaroğlu’nun Amerika’da hamburgerciden aldığı siparişler ortaya yavaş yavaş çıkıyor. Aslı Baykal’ın istifasını hazmedemediler. Kendi yolsuzluklarını örtmek için, Türkiye yüzyılını, Türkiye’nin başarısını, yerli ve milli TOGG Başarısını çekemiyorlar. Uyuşturucu ticareti yapıldığı iftirasını atarak yine gündemi değiştirmeye yalan haber yapmaya devam ediyorlar. Muhalefetin işi, millet olmalı millet… Hizmet olmalı, dürüst olmalı, gönüllere dokunmalı, milleti için özveriyle çalışan kurumların yanında olmalı… Siyaseti yalan üzerine kurmuş bir ana muhalefet partisi başkanıyla karşı karşıyayız. 85 milyon insanımızı, bu güvensiz muhalefetin eline bırakmayacağız. Türkiye yüzyılında milletle ve milletçe kazanacağız.”

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu