Siyaset

Kılınç, Çakır’ın canlı yayın davetine cevap verdi: “Kibir çok ağır bir hastalıktır”

CHP Keşan İlçe Başkanı Anıl Çakır‘ın, Keşan’da 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı ve Cumhuriyetin 100. Yılı törenlerinin ardından yaptığı açıklama ve eleştiriler, mevkidaşı AK Parti Keşan İlçe Başkanı Gürcan Kılınç tarafından cevaplandırılmış, Çakır, bu açıklamanın sorularının cevabı olmadığını belirten yeni bir açıklama yapmıştı.
Çakır, kendisi için “Acemiliğine veriyorum” ifadesini kullanan Kılınç‘ı canlı yayında genel ve yerel siyaseti tartışmaya şu sözlerle davet etmişti: “Hadi gel seninle hem yerel hem genel siyaseti birlikte tartışalım, kimin acemi kimin usta olduğuna kamuoyu karar versin. İstediğin gazetede, istediğin radyoda, istediğin platformda bunu yapmaya hazırım. İstersen AKP İlçe Başkanlığı binasında yapalım, istersen senin makam odanda yapalım. Eğer kabul ediyorsan, çayı demle geliyorum.”

Çakır‘ın bu açıklaması ve davetinin ardından yeni bir basın açıklamasında bulunan ve sözlerine, “Öncelikle böyle bir konuyla ilgili gündemi ve Keşan halkını meşgul ettiğim için özür dilerim.” diyerek başlayan AK Parti Keşan İlçe Başkanı Gürcan Kılınç, şunları söyledi:

“Bu üslupta bir ilçe başkanıyla karşılaşmadım”

“CHP İlçe Başkanının yazısını üzülerek okudum. Klavye başında siyaset yapmakla ilçe başkanlığı yapmak çok ayrı bir şey. Bulunduğu makamın ciddiyetine yakışır açıklamalar sergilemesini beklerdim. Benim ona acemi dememe içerlemiş sevgili başkan. Sonra lafı almış yaşına getirmiş, gençliğine getirmiş, hatta hızını alamamış Keşan gençlerine kadar getirmiş.”

Atatürk’ün adını sömürmekten usanmadınız

Olmuyor sayın başkan, sizin büyükleriniz algı siyasetiyle bir yere varamadı siz hiç varamazsınız. Sıkışınca Atatürk’ün adını anıyorsunuz. Atatürk’ün adını sömürmekten usanmadınız. Gerçek Atatürkçülük ülkesini muasır medeniyetler seviyesine çıkarmaya çalışmaktır. Ancak iş çalışmaya gelince sizde tık yok.
Fakat bir konuda doğru söylüyorsunuz.

Sevgili kardeşim, ben seninle laf yarışına giremem. Ben lise mezunu bir esnafım, sen edebiyat öğretmenisin, tahsilli adamsın. Laf cambazlığında eline su dökemem.”

“Kibir çok ağır bir hastalıktır”

Ben atama da gördüm kongre de gördüm. Siz siyasetin mutfağına yeni girdiğiniz için bunları bilmiyor olabilirsiniz. 5 yıldır da ilçe başkanlığı yapıyorum. Benim dönemimde gelen CHP 4. ilçe başkanısınız. Lakin bu üslupta bir ilçe başkanıyla karşılaşmadım. O yüzden senin sataşmalarına karşılık vermiyorum.
Niyetin siyaset yapmak değil. Bazı şeyleri gençliğine, heyecanına veriyorum. Siyasette saygı çerçevesinde sataşmalar olur. Ama senin benim şahsımla ilgili bir sorunun var sanırım.
Sonra sizin bildiğiniz siyasetle benim bildiğim siyaset apayrı. O yüzden benim siyasetimi anlayamazsınız.
Ben doğru bildiğimi yaparım: Az laf, çok iş.

Benden sana abi tavsiyesi; kibir çok ağır bir hastalıktır, insanı içten içe bitirir. Önce bundan kurtulmalısın.
Ha bu arada çaya kahveye her zaman beklerim. Bizim kapımız herkese, her daim açık”

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu