Haberler

Kılınç, “Bu dönemde siyasi rant hesabı yapanları mahşeri vicdan asla unutmayacaktır”

AK Parti Keşan İlçe Başkanı Gürcan Kılınç, yazılı bir basın açıklaması yayınlayarak, “Korona salgınıyla mücadeleyi sulandırmaya kimsenin hakkı yoktur.” dedi
Açıklamasında, “Böyle bir dönemde siyasi rant hesabı yapanları mahşeri vicdan asla unutmayacaktır.” ifadesine yer veren Kılınç, “Herkesi bir olmaya, beraber olmaya, kardeş olmaya ve hep birlikte Türkiye olmaya davet ediyoruz.” vurgusu yaptı.
 Korona Salgını ile mücadelenin sadece hükümetin, devletin değil tüm siyasi partilerin, tüm kurum ve kuruluşların meselesi olduğuna kayıt düşen Kılınç, şunları kaydetti:  
 “Bu, 83 milyonun her bir ferdini yakından ilgilendiren hayati bir konudur. Salgının ilk başladığından, itibaren bizler meseleye bu hassasiyetle yaklaştık.
İşinin ehli, bilim kurulu tavsiyeleri doğrultusunda alınan kararlar tek tek hayata geçirildi. Süreç sosyal medyada, gazetede ahkam kesenlere göre değil, ülkemizin gerçeklerine ve ihtiyaçlarına göre yürütülüyor. Alınan her karar, devlet ciddiyetine uygun şekilde, tüm boyutlarıyla değerlendirildikten sonra milletimizle paylaşılıyor.
Her gece Sağlık Bakanımız açıklama, bilgilendirme yapıyor. İçişleri Bakanımız açıklama yapıyor. Cumhurbaşkanımı açıklama yapıyor.
Her kesime; İyileştirme, yardım, maddi, manevi destek olunacaktır. Bundan hiç şüpheniz olmasın. Bir yandan koronavirüsün etkisini kaybettirmeye çalışırken, bir yandan da destek paketleri hayata geçiriliyor. Telaşa gerek yok. Panik yapmadan akılcı, dengeli ve gerçekçi adımlarla mücadelemizi kararlılıkla yürütüyoruz.

Devletimizin her kademesi; Bakanlıklarımız, Sağlık, İçişleri, Milli Eğitim, Milli Savunma, Hazine ve Maliye, Çevre ve Şehircilik, Ulaştırma, Aile ve Çalışma Sosyal Hizmetler, Gençlik ve Spor, Valilik, Kaymakamlık, Emniyet, Jandarma, Belediyeler, STK?lar , tüm Türkiye..  Allah?ın izniyle bu salgını yenecek güce ve kapasiteye sahiptir. Daha önceki sıkıntılar gibi Devletimiz ve Milletimiz bu badirenin de üstesinden gelecek.
İnşallah aydınlık, müreffeh ve huzurlu günlere kısa sürede kavuşacaktır.
Bu süreçte mücadelemizi sekteye uğratacak en büyük tehdit; ümitsizliktir, karamsarlıktır, yılgınlıktır, umutsuzluğa kapılmaktır.
83 milyonun arasına ayrılık virüsünü, fitne ve tefrika virüsünü
bulaştırmadığımız sürece, korona virüsü ile mücadelemiz çok daha kolay olacaktır. Bu milletin en büyük gücü birliğidir, beraberliğidir. Süreç gayet ciddi ve iyi yönetiliyor. Ama siz bu süreci belli yayın organlarından takip ederseniz, gerçekleri göremezsiniz.
Dünya genelinde alınan önlemler ve tedbirler kapsamında Türkiye?nin ne kadar erken önlemler aldığı da ortadadır;

  • Sağlıkta hiçbir eksiğimiz yok.
  • Sağlık personelimizin tüm ihtiyaçları devletimiz tarafından karşılanıyor.
  • Cefakar sağlıkçılarımızın maddi, manevi her türlü destekçisiyiz.
  • Dünya sağlık örgütüne her gün hasta sayısı ile ilgili bilgi aktarımı yapılıyor.
  • Cumhurbaşkanımızın, ve Sağlık bakanımızın açıklamış olduğu Covid -19 koronavirüs tedbirlerinde belirttiği gibi özel sağlık kuruluşlarında sağlık bakanlığı kontrolünde ücret alınmayacaktır.
  • Sağlıkta, devlet hastanelerinde ücret alınmıyor.
  • Her ilde, ilçede kriz masaları vardır. (Hıfzıssıhha)
  • Terör soruşturmasında tutuklananların salıverilmesi söz konusu değildir. (Terör,vatana ihanet ,kasten adam öldürme, uyuşturucu ve cinsel istismar)
  • Su, elektrik, doğalgaz kesintiye uğramayacak.
  • Fahiş fiyatlarla fırsatçılık yapanlara İçişleri Bakanımızın her gün açıkladığı gibi denetimler yapılıyor.

      Bazı yayın kurumlarında, bazı kuruluşların gündemi takip etmediklerini ya da gündem oluşturabilmek, gündemde kalabilmek için bir takım algı içerisinde olduğunu görüyoruz.
Bu süreçte tüm kurum ve kuruluşları tüm halkımızı birlik ve beraberliğe davet ediyoruz.”

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu