Haberler

Keşan’da yeni trafik akışları

Yol ve kaldırım çalışması yapılan; Artı Çarşı, Halk Ekmek Önü Kavşağı, Paşayiğit Caddesi ve Şehit Kom. Er Levent Çembeli Sokak üzerinde trafik akışlarında yeni düzenlemeler geldi artık bu caddeler tek yönlü olacak ve ters yönden gelen araçlara cezai işlem uygulanacak.

Keşan Belediyesi Zabıta Müdürü Gökhan Yılmaz, Artı Çarşı içinde bulunan Mercan Sokağın şerit genişliğinin, iki yönlü kullanılmaya uygun olmamasından dolayı sokağın, Şehitlik Caddesi kesişiminden Demirciler Caddesi kesişimine kadar tek yön olarak uygulanılmaya başlandığı söyledi.

Gökhan Yılmaz, “Aynı şekilde Artı Çarşı içinde bulunan Sebat Sokağın da şerit genişliğinin iki yönlü trafik akışına uygun olmamasından dolayı, sokak üzerindeki araç trafiği, Paşayiğit Caddesi?nden, Önder Caddesi kesişimi ne kadar tek yön olarak uygulanıyor.” dedi.

Yeni uygulamaya göre Keşan’da uygulamaya geçilen diğer caddeler üzeride yeni trafik akışları şu şekilde olacak:
Paşayiğit Caddesi’nin; Zati Yörüker Caddesi kesişiminde son bulan trafik tek yön uygulamasının, yolun şerit genişliğinin iki yönlü kullanılmaya uygun olmamasından dolayı Şehit Komanda Er Levent Çembeli Sokak kesişimine kadar uygulanılmaya başlanacak


Hayribey Sokağın, Paşayiğit Caddesi kesişiminde bulunan kavşağın dar olması, üç yönlü seyir eden araçların manevralarının güvenli bir şekilde yapmasının mümkün bulunmamasından dolayı meydana gelen trafik tıkanıklığını gidermek amacıyla, Hayribey Sokak üzerinde bulunan araç trafiğinin; Şehit Komanda Er Levent Çembeli Sokak kesişimine kadar tek yön olarak uygulanıyor. Şehit Komanda Er Levent Çembeli Sokağın şerit genişliğinin, iki yönlü kullanılmaya uygun olmamasından dolayı, Sokağın üzerinde bulunan araç trafiğinin; Hayribey Sokak kesişiminden Fevzi Çakmak Caddesi kesişimine kadar tek yön olarak uygulanılmaya başlandı.

Gökhan Yılmaz, ilçe genelinde cadde ve yol üzerinde oluşturulan yük indirme ve bindirme ceplerinde araç parklarının yasaklandığını, bu alanları amacı dışında kullananlara cezai işlem uygulanacağı sözlerine ekledi.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu