Haberler

Keşan’da, “Trafik Güvenliği” için ortak çalışma başlatıldı

Keşan Kaymakamlığı’nın öncülüğünde, otobüs kazaların önlenmesine yönelik farkındalık çalışmaları başlatıldı. Çalışmalar kapsamında Keşan’a giren sürücülere emniyet kemeri uyarıları içeren broşürler dağıtıldı.

Keşan Kaymakamı Nuri Özder başkanlığında İlçe Emniyet Müdürlüğü , İlçe Jandarma Komutanlığı, Keşan Belediyesi, Beğendik Belediyesi , Yeni Muhacir Belediyesi ,İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, İlçe Sağlık Müdürlüğü , Otomobilciler Odası Başkanlığı ve otobüs firma sahipleri ile temsicillerinin katılımı ile trafikte meydana gelen ve telafisi mümkün olmayan, ağır kayıplara yol açan otobüs kazaların önlenmesi amacı ve bu konuya kamu oyunda daha fazla dikkat çekerek farkındalığın artırılması sebebiyle 21 Şubat Cuma günü toplantı düzenlendi.Toplantıda, katılım sağlayan ilgili kurum görevlerinin iş birliğiyle koordinasyon içeresinde görüşleri alındı ve mutabık olunan kararlar ile ilgili kısa ,orta ve uzun vadede uygulanmak üzere planlamalar yapıldı.

Trafik Güvenliği Toplatısı’nda alınan kararlar doğrultusunda 24 Şubat Pazartesi gecesi 23.00 – 00.30 saatleri arasında kazaların önlemesi vatandaşlara kaza riski algısını sürekli canlı tutmak maksadıyla Keşan İlçe Trafik ekipleri, Gelibolu – Keşan geliş istikametinde sürücülere hız ve emniyet kemeri uyarısı ile alakalı broşürler dağıttı.
Broşürler dağıtan ekipler, durdurdukları araçlardaki sürücülere, emniyet kemerinin kazalardaki önemi ile hızlı araç kullanmanın kaza oluşundaki risklerini anlattı.


İlgili Makaleler

Başa dön tuşu