Asayiş

Keşan’da suça sürüklenen çocukların uyuşturucu sarmalı

Keşan’da, üstlerinden uyuşturucu madde çıkan çocuk yaşta şüpheliler yakalandı. Maddeyi temin ettikleri kişi de yine bir çocuk çıktı.

Keşan Narkotik Suçlarla Mücadele Grup Amirliği’nce 2 Kasım 2019’da yapılan çalışmalarda, H.Ö. ve N.Ç. isimli iki “suça sürüklenmiş çocuk” tespit edildi.
Üst aramalarında 7 adet ecstasy hap ele geçirilen şüphelilerin, uyuşturucu maddeleri Y.K. isimli bir başka suça sürüklenen çocuktan aldıklarını söylemesi üzerine Y.K. da yakalandı.
3 Kasım 2019’da, Y.K. ve H.Ö., mevcutlu olarak adli makamlara sevk edildi. H.Ö. savcılık ifadesinin ardından serbest kalırken, Y.K. hakkında ise adli kontrol kararı verildi.
Olay ile ilgili çalışmalarına devam eden polis, bir süre sonra Y.K.’nın uyuşturucu maddeyi L.D. isimli bir başka şahıstan aldığı bilgisine ulaştı. Bunun üzerine harekete geçen polis, L.D.’yi yakalayarak gözaltına aldı. L.D.’nin ikametinde yapılan aramalarda 0.98 gr. eroin maddesi ele geçirilirken, hakkında “Uyuşturucu Madde Ticareti Yapmak” suçundan soruşturma başlatıldı.
L.D., 5 Kasım 2019’da çıkarıldığı mahkemece tutuklanarak ceza evine konuldu.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu