Haberler

“Keşan’da sokak hayvanlarımız sahipsiz değil!”

30 Temmuz 2019 Salı günü, Edirne’nin Keşan İlçesi’nde, sokak hayvanlarının su ihtiyacını karşılamak için bırakılan mama kaplarına molozlar dökülmüş, bu durum ulusal kanalların haber bültenlerinde de yer alarak büyük yankı uyandırmıştı.

Mama kaplarına beton dökülmesine çok üzüldüğünü belirten hayvansever Özen Özkaya‘nın çağrısına Keşan Belediyesi’nden cevap geldi.

Beraberindeki heyet ile birlikte olayın geçtiği sokağı ziyaret eden Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu, taraflar arasında bir yanlış anlaşılma yaşandığını, Keşan halkının hayvanlar konusundaki hassasiyetinin bilindiğini vurguladı.

Belediye’nin kısa süre içinde evcil hayvanlar için Keşan’da bir “Hayvan Parkı” yapacağının da müjdesini veren Helvacıoğlu, “Keşan’da pek çok noktaya su ve mama kapları bırakıyoruz. Bu konudaki çalışmalarımız artarak devam edecek. Hayvan dostu bir Belediye olacağız.” dedi.

Başkan Helvacıoğlu, kendi elleriyle moloz doldurulmuş kapları çöpe attı. Belediye ekipleri sokağa hayvanlar için mama ve su odakları bıraktı.

Öte yandan mahalle sakinleri, hayvanların mama yediği kapları çocukların oyun amaçlı kullandığını ve bu nedenle kapların molozla doldurulmuş olabileceğini dile getirdi.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu