Haberler

Keşan’da sıfırın altına düşen hava sıcaklığı güneşi aratıyor!

Keşan’da mevsim normallerinin altında seyreden gün sıcaklıkları, Keşanlıları dondurdu. Üşüyen vatandaşlar ise, kendilerini gölgelerden güneşe attı.

Geçtiğimiz Cuma gününden itibaren Balkanlar’dan gelen soğuk hava dalgasının etkisiyle sıcaklıklar aniden düşmeye başladı.
Hafta sonu kısa süreli kar bulutu geçişlerinin yaşandığı bölgede, soğuk hava ayaza döndü; gün içinde sıfırın üzerinde 1-2 dereceleri nadiren gören termometreler, gece saatlerinde ise eksi 10 dereceleri gösterdi.

Durum böyle olunca, çatılarda bulunan yağmur suyu oluklarında donan birikintiler buza dönüştü; şehrin bir çok noktasında ise ince buzlanmalar oluştu. Bazı evlerin çatılarında ve kuytu köşelerde ise geçtiğimiz gün düşen kar hala erimedi.

Dondurucu soğuğun etkisinden kaçmak ve sıcaklığından bir nebze olsun yararlanmak isteyenler ise, güneş gören yerlere kaçtı. Isınmak için ışığın altında yerini alan vatandaşların halleri ilginç görüntüler oluşturdu.

Yağmur geliyor!

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nden gelen son bilgilere göre, soğuklar yarın da devam edecek. 20 Ocak Çarşamba günü en yüksek 10, en düşük -3 derece olması beklenen hava sıcaklıklarının, 21 Ocak Perşembe günü biraz daha yükselmesi bekleniyor.Öte yandan 22 Ocak gününden itibaren yeni bir yağışlı hava sisteminin bölgeyi ziyaret etmesi de bekleniyor. Cuma günü başlayacak yağmurun, hafta sonu etkisini artırarak sağanağa döneceği değerlendiriliyor.İlgili Makaleler

Başa dön tuşu