AsayişGündem

Keşan’da Kovid-19 tedbirlerine uymadıkları belirlenen ev sahibi ve misafirlerine toplam 17 bin TL ceza

Keşan İlçe Emniyet Müdürlüğü’ne gelen bir ihbarı değerlendiren polis, bugün saat 16.20 sıralarında, Yeni Mahalle Felek Caddesi üzerinde bulunan bir siteye giderek, dairenin kapısını çaldı.
Keşan İlçe Emniyet Müdürlüğü ekiplerini karşılayan ve evde yalnız yaşadığı öğrenilen ev sahibine, polise yapılan misafir ihbarı sorulduğunda, evde kendisi ile birlikte 4 kişinin daha bulunduğunu söyledi.
İçeride bulunan ve alkol alan diğer 4 kişinin başka adreslerde ikamet ettiğini ve söz konusu evde misafir olduğunu belirleyen polis, ev sahibi ve misafirler hakkında cezai işlem uyguladı.

Ev sahibi ve misafirlerine, Keşan İlçe Hıfzıssıhha Kurulu kararınca 3 bin 400’er lira olmak üzere toplam 17 bin TL ceza kesildi.

Geçtiğimiz günlerde Keşan İlçe Emniyet Müdürlüğünce yapılan açıklamada, Kovid-19 vaka durumu “kırmızı” renk ile tanımlanan Edirne’de, ev ziyaretlerinin vaka artışlarına etkisi hatırlatılarak, hıfzıssıhha kurulu kararınca, konuya dair gelen ihbar ve şikayetler üzerine ceza kesileceği bildirilmişti.

Kolluk güçlerinin “misafir” konusunda iletilen ihbar ve şikayetleri bundan sonra da değerlendireceği ve pandemi kurallarına uyulmadığının tespit edilmesi durumunda ceza-i işlem uygulanacağı belirtilerek, vatandaşlardan tedbirlere riayet etmeleri istendi.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu