Asayiş

Keşan’da İlçe Emniyet Müdürlüğü 5 aylık istatistikleri açıklandı

Keşan İlçe Emniyet Müdürlüğü 1 Ocak – 26 Mayıs tarihleri arasında, Narkotik Suçlarla Mücadele kapsamındaki istatistiklerini açıkladı.
5 aylık rapora göre, Keşan’da meydana gelen 183 olayda 211 kişi hakkında yasal işlem başlatılırken, bahse konu şahıslardan 19’u tutuklanırken, 4 kişi de adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.
Yapılan çalışmalar kapsamında ise toplamda 4 bin 857.23 gram eroin, 23.2 gram gram sentetik kannabinoid, 24 adet ecstasy hap, 30.93 gram esrar, 767.52 gram metafetamin ve 255 adet ecza ele geçirildi.

Keşan İlçe Emniyet Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada, ayrıca şu bilgilere yer verildi:
“Narkotik Suçlarla Mücadele Daire Başkanlığı koordinesinde ve İl Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ile iş birliği içerisinde “En İyi Narkotik Polisi Anne” projesi kapsamında İlçemiz genelinde:

  • Öğrenci velileri ile (40) etkinlikte (1529)’u veli anne ve anne adayı olmak üzere toplamda (2049) veliye,
  • Eğiticilerle (8) etkinlikte (327)’si eğitici anne ve anne adayı olmak üzere toplamda (747) öğretmene,
  • Keşan Sosyal Hizmetler Müdürlüğünde (1) etkinlikte (12)’si katılımcı anne ve anne adayı olmak üzere toplamda (25) katılımcıya,
  • Özel Keşan İlgi Rehberlik Bakım Merkezinde (1) etkinlikte (21)’i katılımcı anne ve anne adayı olmak üzere (32) katılımcıya,
    toplamda ilçemiz genelinde 2021 yılı Şubat ayı itibariyle (2853) katılımcıya “En İyi Narkotik Polisi Anne” projesi kapsamında eğitim verilmiş, yine üniversite gençlerine yönelik olarak “Uyuşturucu Madde Kullanımını Önleme Kısa Film Yarışması” düzenlenmiştir.
    Uyuşturucu Madde Ticaretine yönelik çalışmalarımız halkın huzur ve güvenliğini sağlamak, geleceğimizin teminatı olan gençlerin zehirlenmesini önlemek için kararlılıkla ve artarak devam edecektir.”

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu