Asayiş

Keşan’da huzur ve güven uygulamaları devam ediyor

Keşan İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri şehrin bir çok noktasında huzur ve güven uygulaması gerçekleştirdi. Çok sayıda vatandaşın GBT’si sorgulanırken, kurallara uymayanlara para cezası kesildi, aranması olan şahıslar adalete telim edildi.

Keşan’da periyodik aralıklarla yapılmaya devam eden Huzur ve Güven uygulamalarının bir sonraki ayağı dün gerçekleştirildi.
Keşan’ı bir çok noktasında devriye ekipler ve sabit noktalarda yapılan uygulamaya toplamda 130 personel katıldı, Keşan Kaymakamı Cemalettin Yılmaz ve Keşan İlçe Emniyet Müdürü Mehmet Tekim de ekiplere eşlik etti. Denetimler kapsamında 1013 şahsın sorgusu yapılırken 1 izlem kaydına uymadığı tespit edilen kişi ve yoklama kaçağı bir kişi hakkında işlem başlatıldı. Ayrıca aralarında vergi kanununa muhalefet, basit yaralama ve hırsızlık gibi suçlardan aranması olan 4 kişi yakalanarak adli makamlara teslim edildi.Kahvehane, internet kafe ve hurdacıların da denetimlerinin yapıldığı çalışmalar, trafik uygulamaları ile devam etti. Trafik ekipleri tarafından yürütülen denetimler sırasında 127 aracın sorgusu yapıldı. Çalışmalarda 2 adet motosiklet trafikten men edilirken 2 araç sürücüsüne de toplamda 4 bin 951 lira para cezası kesildi.Şehrin bir çok notasında süren trafik uygulamalarında sürücüler bazı eksiklikleri sebebiyle zaman zaman uyarılırken, bir araç sürücüsü ise plakasının görünmesine imkan vermeyecek şekilde çamurla kaplanmasından dolayı ikaz edildi. Aracından inen sürücü ıslak mendil ile plakasını sildi.


Gün içinde süren çalışmalarda keyifli anlar da yaşandı. Alparslan Türkeş Meydanı üzerinde yürütülen denetimlere, o sırada akülü aracıyla geçmekte olan minik bir sürücü takıldı. Polis abileriyle sohbet eden minik çalışmalara renk kattı.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu