Haberler

Keşan’da FETÖ/PDY operasyonunda tutuklama

Keşan’da Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması’na (FETÖ/PDY) yönelik operasyonlar düzenlendi.

21 Nisan Pazar günü saat 23.50 sıralarında FETÖ/PDY Silahlı Terör Örgütü şüphelisi şahısların Keşan üzerinden yurtdışına kaçmaya çalışmaları konusunda yapılan çalışma neticesinde alınan bilgilere göre Özel Keşan Hastanesi otoparkında park halinde duran bir otomobil içerisinde FETÖ/PDY Silahlı Terör Örgütü şüphelisi şahısların bulunduğu bilgisi alındı.
Polis ekiplerinin araç içerisinde yapılan kontrolde 5 şüpheli yakalandı.
T.Z. isimli şüphelinin “Göçmen Kaçaklığı Yapmak”, D.G.’nin “Basit Yaralama” suçundan araması olduğu, H.K’nin Uşak İlamat ve İnfaz Bürosunca hakkında Silahlı Terör Örgütüne Üye Olmak FETÖ/PDY suçundan yakalama emri ve 375 Sayılı KHK ile Uşak devlet hastanesinde hemşire olarak görev yapmaktayken ihraç olduğu ve A.S. isimli şüphelinin, adına düzenlenmiş sahte kimlik olduğu tespit edildi.

Konu ile ilgili Cumhuriyet Savcısına bilgi verilerek alınan talimat doğrultusunda, T.Z., İ.A. ve D.G. hakkında “Göçmen Kaçakçılığı Yapmak”, “Bilerek Ve İsteyerek Örgüte Yardım Etmek” suçlarından, H.K. hakkında “Silahlı Terör Örgütüne Üye Olmak” suçundan tahkikat başlandı.

22 Nisan Pazartesi günü saat 00.30 sıralarında Silahlı Terör Örgütüne Üye Olmak (FETÖ/PDY) suçundan yakalanan H.K. aynı gün sevk edildiği adli makamlarca tutuklanırken, “Göçmen Kaçakçılığı” ve “Bilerek ve İsteyek Örgüte Yardım Etmek” suçundan yakalanan T.Z., D.G., ve İ.A. aynı gün sevk edildikleri adli makamlarca D.G. ve İ.A. adli kontrol ile serbest bırakılırken, T. Z. tutuklandı.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu