Haberler

Keşan’da Engelli Ormanı için 500 fidan dikildi

Keşan’da engellilerin hatırasını yaşatacak olan “Engelliler Ormanı” için 500 fidan dikildi. Gelecekte büyüyüp Keşan’a bir nefes katacak olan fidanları, engelli öğrenciler, üniversite öğrencileri ve  vatandaşlar toprakla buluşturdu.

Keşan Kaymakamlığı, Keşan Belediyesi, Keşan Ticaret ve Sanayi Odası, Keşan Ticaret Borsanı ve Keşan Engelliler Derneği iş birliği ile bugün ?Engelliler Ormanı? kurmak için ilk adım atıldı ve 500 fidan törenle toprağa dikildi. Keşan Gazi Özel Eğitim Uygulama Okulu öğrencilerinin katılımıyla gerçekleşen fidan dikim töreninde, Trakya Üniversitesi ve Keşan Gençlik Merkezi öğrencileri de küçük kardeşlerine yardım ettiler.


Keşan TOKİ konutlarının bulunduğu alanda gerçekleştirilen etkinlikte konuşma yapan Keşan Engelliler Derneği Başkanı İsmail Büyükkayhan, konuşmasının başında katılan herkese teşekkür ederken şunları dile getirdi.  “Bugün burada engellilerin bir araya gelmesinin mutluluğunu yaşıyoruz. Ben zamanında mülki amirimize biraraya geleceğimize söz vermiştim, sanıyorum bunu başardık. Amacımız bir Keşan engelli ormanı kurmak, umuyorum ki engellilerimiz bu ağaçlar büyüyünce sıcak havalarda buraya gelip serinleyecek, gölgesinde dinleneceklerdir.” Fidan dikimine katkı sağlayan Trakya Üniversitesi öğrencileri ise böyle bir etkinliğe katılmanın, özellikle de engelliler adına böyle bir girişimde bulunmanın mutluluğu yaşadıklarını belirtti.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu