Eğitim

Keşan’da BİLSEM hazırlıkları başladı

AK Parti Edirne Milletvekili Fatma Aksal, Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu, AK Parti İlçe Başkanı Gürcan Kılınç, MHP İlçe Başkanı Adnan İnan, İlçe Milli Eğitim Müdürü İlhan Saz, Keşan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesini ziyaret ederek, Keşan Belediyesi ve Keşan İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliğinde açılacak Bilim Sanat Merkezi (BİLSEM)’ndeki çalışmaları inceledi.

BİLSEM’de hazırlanan şehir mobilyaları da teslim alınmaya başlanırken, Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu, BİLSEM’in Keşan’a kazandırılmasında emeği geçen; Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, Edirne Milletvekili Dr. Fatma Aksal, Milli Eğitim İl Müdürü Dr. Önder Arpacı, İlçe Milli Eğitim Müdürü İlhan Saz, AK Parti İl Başkanı Belgin İba, MHP İlçe Başkanı Adnan İnan, okul yönetici ile öğrencilere teşekkür etti.

BİLSEM’in; ilkokul 1, 2 ve 3. sınıflardaki genel yetenek, müzik ve resim alanlarında özel yetenekli olarak tanınan öğrencilerin yeteneklerinin geliştirerek kapasitelerini en üst düzeyde kullanmak amacıyla destek eğitimi vermek üzere açılacağı kaydedildi.

Keşan, Enez ve İpsala’da yaşayan öğrencilere hizmet verecek olan BİLSEM’de 21 derslik olması planlanıyor, öte yandan BİLSEM sınavları grup tarama ve bireysel değerlendirme olmak üzere iki aşamadan oluşacak.
İlk aşamada grup taraması gerçekleşecek. Bu aşamada başarıyla çıkan öğrenciler bireysel değerlendirme sınavları ile okula giriş yapacak.

Bunun yanında, Keşan?a e-sınav merkezi de kurulacak. Keşan?da yaşayan vatandaşlar e-sınav için il merkezine gitmeyecek.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu