Haberler

Keşan’da 1.225 öğrenci LGS’de, heyecanla bekleyen velileri dışarıda ter döktü

LGS Maratonu sokağa çıkma kısıtlaması ile başlıyor

KEŞAN Online paylaştı: 19 Haziran 2020 Cuma

Liselere Giriş Sınavı (LGS) maratonu . Keşan’da 1.225 öğrenci korona virüs önlemleriyle sınava girdi.
Okullarda yapılan dezenfeksiyon çalışmalarının ardından öğrenciler içeri alındı. Sınav için belirli saatlerde sokağa çıkma kısıtlaması uygulandı.LGS kapsamındaki merkezi sınav için hareketlilik sabahın erken saatlerinde. Sınavın yapılacağı okulların önlerine gelen veli ve öğrenciler heyecanlı bir şekilde sınavın başlamasını bekledi.
Sınavın yapılacağı okulların bahçesine veliler alınmazken, öğrenciler tek sıra halinde dezenfekte edildikten sonra salonlara alındı.
Öğrencilerin salona alınmasının ardından, yoğunluk oluşmaması için kapı önlerinde bekleyen veliler, buralardan uzaklaştırıldı.


Sınavın bitmesiyle beraber okullardan dışarı çıkan öğrenciler, sınavın kolay olmadığını ve epey zorlandıklarını ifade ettiler. Aynı zamanda uzaktan eğitimden de bekledikleri performansı alamayan ve yüzyüze eğitime kıyasla eksik kalan dönem boyunca hazırlanamadıklarını bir de üstüne sınav girişindeki korona virüs önlemlerinin streslerini arttıklarını belirten öğrenciler şimdi sınav sonuçlarını bekliyor.

Bu sırada tüm ülke genelinde sokağa çıkma kısıtlaması uygulandı. Tüm ülke genelinde 09.00 ve 15.00 saatleri arasında uygulanan kısıtlama ile birlikte, geçtiğimiz Ramazan Bayramı’nın ardından sokaklar, bir kez daha boş kaldı.
İlgili Makaleler

Başa dön tuşu