GündemKeşanSağlıkSon Dakika

Keşan’a 20 doktor ataması yapıldı

Keşan Devlet Hastanesi’ne, Sağlık Bakanlığı 100. Dönem Devlet Hizmet Yükümlülüğü kurası sonuçlarına göre; 1 Ortopedi ve Travmatoloji Uzmanı, 19 tabip ataması yapıldı.

Atama kararı; Sağlık Bakanlığı’nın internet sitesinde, 9 Eylül 2021 Perşembe günü yayımlandı.
Kur’a sonucuna göre; Keşan’a toplam 20 doktorun ataması yapılmış oldu. Ataması yapılan doktorların ise, 15 gün içerisinde görevlerine başlamaları bekleniyor.

Son başvuru 14 Eylül’de

Öte yandan Sağlık Bakanlığı’nın internet sitesinde, boş olan kadrolarında yayımlandığı görüldü. Bu kadrolara ise, başvuruların 8-14 Eylül 2021 tarihleri arasında yapılabilecek. Başvuruların tamamlanmasının ardından 2021 yılı 2.dönem ilk defa ve yeniden atama kurasının bu ay içerisinde gerçekleştirileceği öğrenildi.

Keşan Devlet Hastanesi için başvuru amacıyla açılan boş kadro sayısı 13 iken, Keşan İlçe Sağlık Müdürlüğü’ne başvuru için açılan boş kadro sayısının 1 olduğu belirtildi.

Keşan Devlet Hastanesi için başvuru amacıyla açılan boş kadrolar ise şöyle: 2 eczacı, 1 tabip, 1 uzman tabip (Acil Tıp), 1 deri ve zührevi hastalıkları uzmanı, 1 enfeksiyon hastalıkları ve klinik mikrobiyoloji uzman, 1 genel cerrahi uzmanı, 1 göğüs hastalıkları uzmanı, 1 göz hastalıkları uzmanı, 1 kardiyoloji uzmanı, 1 kulak burun boğaz hastalıkları uzmanı, 1 tıbbi patoloji uzmanı, 1 üroloji uzmanı.

Keşan İlçe Sağlık Müdürlüğü için açılan kadroda ise 1 halk sağlığı uzmanı bulunuyor.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu