Haberlerİş DünyasıKeşanSektörel

Keşan TSO’dan üyelerine “Trakya Dış Ticaret İstihbarat Merkezi” ile yurt dışı pazarlarına açılma desteği

Keşan Ticaret ve Sanayi Odası (KTSO) ihracat yapacak firmalara destek olmak için “Trakya Dış Ticaret İstihbarat Merkezi (Trakya DTİM)” Projesini Ekim ayına kadar hayata geçirmeye hazırlanıyor.

Keşan TSO’dan yapılan açıklamada; Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı bünyesinde yer alan Trakya Kalkınma Ajansı’nın desteğiyle KTSO üyelerine; yurt dışı pazar araştırmasından, hedef pazar analizine, hedef müşteri gruplarından, potansiyel müşteri gruplarına, eylem planlarından dış ticaret araştırması ve diğer işlemlere kadar geçen süreçlerde destek olacak projede, Ekim ayına kadar hayata geçirilmek üzere çalışmalara başlandığı belirtildi.

Şapçı: “İhracat yapmayan işletme kalmasın”

Keşan TSO Yönetim Kurulu Başkanı İsmail Şapçı, üyelere yönelik daima alternatif hizmetler sunmanın arayışı içerisinde olduklarını ifade ederek şunları söyledi:
“Bu kapsamda ‘ihracat yapmayan İşletme kalmasın’ mottosu ile çıktığımız bu yolda Ekim ayına kadar Keşan TSO Trakya DTİM’i kuracağımızın buradan haberini tüm üyelerimize ve paydaşlarımıza vermek istiyorum. İhracat yapmak isteyen veya ihracat yapan ancak yurt dışında yeni pazarlar bulmak isteyen İşletmelerimize ücretsiz bir şekilde yeni pazar araştırması, hedef müşteri analizi ve eylem planı konularında destek sağlanarak ihracata dayalı büyüme hedeflerini gerçekleştirmeyi planlamaktayız.

İşletmelerimizin kurumsallaşması, rekabet düzeylerinin artması ve yurt dışında yeni pazarlara açılmaları konusunda destek sağlayacak olan “Keşan TSO Trakya DTİM” alanında uzman kişiler tarafından koordine edilecek olup, daima üyelerimize katkı, gelişim ve kazanç sağlamayı hedef belirleyen bir merkez haline gelecektir.

Projemizin hizmet alanlarına değinecek olursak; dış ticaret danışmanlık hizmeti, ihracat koçluğu, hedef pazar danışmanlığı, hedef müşteri tedarik danışmanlığı, sürdürülebilir ithalat ihracat danışmanlığı, ihale sorgulama danışmanlığı, teknik istihbarat danışmanlığı, yurt dışı firma istihbarat hizmeti, yurt dışı sektör raporları hizmetlerini üyelerimize sağlamış olacağız.

Bu kapsamda kısa süre içerisinde çalışmalarını bitirip hayata geçireceğimiz “Keşan TSO Trakya DTİM’in şimdiden bölgemize ve üyelerimize hayırlı olmasını temenni ediyorum.”

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu