Ekonomi

Keşan TSO’dan finansmana erişim girişimi

Keşan Ticaret ve Sanayi Odası (Keşan TSO) son dönemde piyasalarda yaşanan ekonomik daralmadan dolayı Vakıfbank Keşan Şube Müdürlüğü’ne ziyaret gerçekleştirdi. Ziyaret sonrasında açıklamalarda bulunan Keşan TSO Yönetim Kurulu Başkanı İsmail Şapçı üyelerimiz ve işletmeler için geçerli 2 büyük düşük faizli kredi destek paketi sağlanacağı müjdesini verdi.

Başkan Şapçı: “Son Dönemlerde Finansmana Erişim İle İlgili Sıkıntıların Farkındayız ”

Ziyaret kapsamında açıklamalarda bulunan Keşan Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı İsmail Şapçı şunları söyledi: “Üyelerimizden gelen istek ve talepler doğrultusunda sahada her daim ekibimiz ile beraber çalışmalarımızı sürdürmekteyiz. Son dönemlerde finansmana erişim ile ilgili yaşanan sıkıntıların farkındayız o yüzden Vakıfbank Keşan Şube Müdürlüğü’nü ziyaret ettik. Üyelerimizin ekonomik daralma, finansmana erişim ve krediye ulaşılabilirlik alanlarında yaşamış oldukları sıkıntıları dile getirdik. Görüşme sonucunda Vakıfbank’ın önümüzdeki günlerde hayata geçireceği iki ayrı düşük faizli kredi paketinin buradan müjdesini vermek istiyorum.

Başkan Şapçı: “Tüm Üyelerimize ve Yerel İşletmelerimize Hayırlı Olmasını Temenni Ediyorum”

Önümüzdeki günlerde verilmeye başlanacak olan kredi paketlerinin detaylarına bakacak olursak; “Fatura karşılığında işletme ihtiyaçlarının ödenmesi üzerine, Kur Korumalı TL Mevduatı ve Dövizden Dönüşümlü Kur Korumalı Mevduat Rehini karşılığında Kredi Destek Paketi seçeneği yani işletmelerimiz ihtiyaçlarını faturalandırıp belgelemek sureti ile Vakıfbank Şubelerine başvurarak düşük faizli finansmana erişim sağlayabilecek. Şimdiden tüm üyelerimize ve yerel işletmelerimize hayırlı olmasını temenni ediyorum. İkinci kredi destek paketi KGF İnşaat Hizmetleri Finansman Kredi Destek Paketinin detayları şu şekilde; Son dönemde oldukça daralan inşaat sektörünü yeniden canlandıracak olan KGF İnşaat Hizmetleri Finansman Kredi Destek Paketinin şartları şu şekilde; Denetim kuruluşlarınca tespit edilen ve ilgili idare tarafından onaylanan, seviyeye göre asgari %40’ı tamamlanmış ve henüz %100 seviyesinde bitmemiş olan konut projesi sahibi inşaat firmalarının, inşaatlarını tamamlamaları amacıyla önümüzdeki günlerde işletmelerimize nefes olacak düşük faizli kredi talepleri alınacaktır. Bu kredi desteklerinden yararlanmak için Vakıfbank Keşan Şube Müdürlüğü’ne başvurabilirsiniz.” dedi.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu