Genel

Keşan TSO’da amatör denizci ve kısa mesafe telsiz operatörü belgesi başvuruları başladı

Keşan Ticaret ve Sanayi Odası ve Enez Liman Başkanlığı işbirliğiyle Amatör Denizci ve Kısa Mesafe Telsiz Operatörü eğitimleri ve sınavları 24 Eylül 2022 Cumartesi günü  gerçekleştirilecek.

Keşan TSO 4. Kat Konferans Salonunda gerçekleştirilecek olan sınava girmek isteyen kişilerin online olarak e-devlet üzerinden https://adbs.uab.gov.tr/login giriş ile başvuru yapması gerekmektedir.

“Amatör Denizci ve Kısa Mesafe Telsiz Operatörü Belgesi için son başvuru tarihi 23 Eylül 2022 Cuma”

Keşan TSO Yetkilileri tarafından yapılan açıklamada: “Kişilerin denizde spor ve gezi amacıyla tekne kullanabilmek için bu belgeleri almaları gerekmektedir. 18 yaşını bitiren herkes Türkiye Cumhuriyeti ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti vatandaşları ile Türkiye’de oturma izni almış olan yabancı uyruklu kişiler, gerekli sağlık şartlarını sağlayan kişiler Amatör Denizci Belgesi ve Kısa Mesafe Telsiz Operatörü sınavlarına katılabilir.

Amatör Denizci Belgesi ile ticari amaç olmaksızın münhasıran gezi, eğlence, spor ve amatör balıkçılık gibi faaliyetlerde kullanılan, ulusal standarda göre ölçüldüğünde boyu (LH) 2,5 metreden küçük ve 24 metreden büyük olmayan, mülkiyeti gerçek kişilere veya faaliyet konusu su sporları olan dernek veya vakıflara ait tekneler ile bu şartlardan bir veya birkaçını haiz olmamakla birlikte, bağlama kütüğüne kayıtlı olup özel tekne ruhsatnamesi almış olan tekneler kullanılabilir.

Bu kapsamda Keşan Ticaret ve Sanayi Odası ve Enez Liman Başkanlığı işbirliğiyle Amatör Denizci ve Kısa Mesafe Telsiz Operatörü Belgeleri için son başvuru tarihi 23 Eylül 2022 Cuma günüdür. Amatör Denizci Belgesi eğitim ve sınav saati 11:00 Kısa Mesafe Telsiz Operatörü eğitim ve sınav saati 13:30 şeklinde olacaktır. Başvuru ve detaylı bilgi için Keşan Ticaret ve Sanayi Odası’na müracaat edebilirsiniz” dedi.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu