Haberler

Keşan TSO, uzaktan eğitime bilgisayar desteği için kampanya başlattı

Keşan Ticaret Odası ve Keşan İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü uzaktan eğitim sürecinde dersleri online olarak takip edecek ancak bilgisayarı olmadığı için sorunlar yaşayan öğrenciler için kollar sıvadı. Hayata geçirilen “Uzaktan Eğitime Sen de Yakından Destek Ol” kampanyası ile birlikte, kullanılmayan bilgisayar parçaları, artık onlara ihtiyacı olmayanlardan toplanarak birleştirildikten sonra, bilgisayara ihtiyacı olan öğrencilere verilecek.

Keşan Ticaret ve Sanayi Odası ile Keşan İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliği ile yürütülen “Uzaktan Eğitime Sen de Yakından Destek Ol” projesi hakkında bilgi veren Keşan Ticaret ve Sanayi Odası Başkan Yardımcısı Murat Arıkan, koronavirüs pandemisi sürecinde eğitimin online olarak devam etmesi ve öğrencilerin bilgisayara ihtiyaç duyduklarını belirterek, şu ifadeleri kullandı: “Bildiğiniz üzere okullarımızda pandemi sürecinde yüz yüze eğitim yerini online eğitime bırakmış durumda. Online eğitimin alt yapısı Milli Eğitim Bakanlığı tarafından kurulan EBA programı üzerinden gerçekleştirilmektedir.


Bu süreçte milyonlarca öğrencimiz EBA programı üzerinden eğitim görmektedir. EBA sistemini kullanmak için evinde bilgisayar, internet ve gerekli alt yapısı olmayan durumu uygun olmayan öğrencilerimizin sorunsuz olarak eğitimlerine devam edebilmeleri ve EBA programını kullanabilmeleri için başlattığımız “Uzaktan Eğitime Sende Yakından Destek Ol” kampanyamıza bugün itibari ile başlatmış bulunmaktayız.
Değerli üyelerimiz ve değerli Keşan halkı evlerinizde ve iş yerlerinizde kullanmadığınız masaüstü ve dizüstü bilgisayarlar, monitörler, bilgisayar kasaları, tabletler, klavye, modemler ve elektronik vb. cihazları bizlere getirerek birçok öğrencimizin eğitimlerine sorunsuz bir şekilde devam edebilmelerine destekte bulunmuş olacaksınız.”


Sözlerine kampanya kapsamında izlenecek süreci anlatan Arıkan, “Bağışlayacağınız cihazların gerekli tamir ve tadilatı Keşan Mesleki ve Anadolu Lisesi- Bilişim Teknolojileri Bölümü tarafından yapılarak, Keşan İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ile beraber tespit ettiğimiz ihtiyaç sahibi okullara, evlerinden eğitime devam eden öğrencilerimize ve köy okullarına çalışır vaziyette teslim edilecektir.” diyerek; “Destekleriniz için gelecek nesiller adına şimdiden teşekkür ediyoruz.” şeklinde konuştu.

Arıkan’ın ardından söz alan, Keşan Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Başkanı Orkun Özkaya ise okulların uzaktan eğitime devam ettiği süre boyunca öğrencilerin bu tür araçlara ihtiyaç duyacaklarını belirterek, bölgede faaliyet gösteren teknoloji ve bilgisayar firmalarında da”Onların da mutlaka stoklarında veya ellerinde atıl durumda olan ürünler de vardır. Eğer bizimle iletişime geçelerse biz bunları kendilerinden alabiliriz.” diyerek sesledi. Keşanlılar’ın duyarlı olduğunu kaydeden Özkaya, Keşan halkının kampanyaya destek vereceklerini umduğunu dile getirdi.

Özkaya’nınn ardından konuşan Milli Eğitim Şube Müdürü Serkan Palabıyık ise, oda yetkililerine teşekkür ederek, “Öğrencilerimizin uzaktan eğitim sürecinde böyle bir kampanya çok güzel oldu. Keşan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğretmenlerimizle programlama konusunda elimizden gelen desteği vereceğiz” dedi.İlgili Makaleler

Başa dön tuşu