GenelSektörel

Keşan TSO üyeleri alanında dünyanın ikinci, Avrasya’nın en büyük fuarını ziyaret etti

Keşan TSO (Ticaret ve Sanayi Odası), 24 – 27 Nisan 2024 tarihleri arasında İstanbul CNR Fuar Merkezi’nde düzenlenen “IBAKTECH – 14. Uluslararası Ekmek, Pasta Makineleri, Dondurma, Çikolata ve Teknolojileri Fuarı“nı 25 Nisan 2024 Perşembe günü üyeleri ve üye çalışanları ile birlikte ziyaret etti.
Fuar kapsamında gıda imalatı sektöründe faaliyet gösteren Keşan TSO Meclis Üyesi Saadettin Baygül, Keşan TSO Oda Sicil Sorumlusu Burcu Avcu ve AB Proje Koordinatörü Mehtap Pelin Konar katılım sağladı.

Alanında dünyanın ikinci, Avrasya’nın en büyüğü unvanına sahip Uluslararası IBAKTECH 2024 Fuarı, unlu mamul endüstrisi, çikolata-dondurma-tatlı üreticilerini 14. kez İstanbul CNR Fuar Merkezi’nde bir araya getirdi.

Fuarda unlu mamul endüstrisi, çikolata, dondurma, tatlı, pasta, ekmek alanlarında son teknoloji ile geliştirilen fırın, ocak vb. makine ekipmanlar hakkında bilgiler aktarılarak, makinalarda üretilen çeşitli yiyecekler ile ilgili tadım testleri yapıldı.

Baygül: “Ülkemizin ve bölgemizin lezzetlerini tüm dünyaya tanıtacağız”

Fuara katılan ve faaliyet gösterdiği sektör ile ilgili düşüncelerini aktaran Keşan TSO Meclis Üyesi Saadettin Baygül, şunları ifade etti:
“Alanında dünya ikincisi, Avrasya’nın en büyüğü unvanına sahip uluslararası IBAKTECH Fuarı kapsamında oda olarak üyelerimiz ve üye çalışanlarımız ile birlikte fuar ziyareti gerçekleştirdik. Ekmek – pasta makinaları, hamur makinaları, ekmek – pasta katkı maddeleri, çikolata ve üretim teknolojileri, dondurma ve üretim teknolojileri, ambalaj makinaları, dekor malzemeleri, fırın – pastane ekipmanları, pişiriciler, gıda ve içecek, gıda & içecek makine ve ekipmanları, konveyör sistemleri ve ekipmanları, makine ekipmanları otel, cafe – bar mutfak ekipmanları, soğutma grupları, dondurulmuş ürünler, mobilya dekorasyon, dernek, sektörel yayınlar gibi tüm sektörleri tek çatı altında bir araya getiren IBAKTECH Fuarı’nda bölgemizde ilgili sektörlerde faaliyet gösteren işletme sahipleri ve çalışanlarının dünyaca ünlü firma ve markaları yakından görerek iletişim kurmalarına ve bilgi edinmelerine katkı sağladık. Düzenlediğimiz fuar ziyaretleri ile bölgemizdeki tüm sektörlere ve üyelerimize ilham kaynağı oluyor kendilerini geliştirmelerine katkı sağlıyoruz.  Ülkemizin her yerinden ve uluslararası düzeyde firmaların katılım sağladığı fuarda sektörde ve piyasada yaşanan son gelişmeler hakkında bilgiler aldık. İlave olarak Türkiye’nin başka ülkelerde de üretim yapması konusu gündeme geldi. Özellikle ülkemizde seri üretim yapılan “Ekmek” ile ilgili uluslararası seviyede talep artışı gözlemlenmiştir. Bölgemizin sınıra yakınlığı sayesinde gerekli işbirlikleri kurmak için çalışmalar yaparak ülkemizin ve bölgemizin lezzetlerini tüm dünyaya tanıtacağız” dedi.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu