Sağlık

Keşan TSO’nun randevusuz aşı kampanyasına ilgi yoğun oldu

Keşan Ticaret ve Sanayi Odası (TSO)’nun, COVID-19 aşısı olmayan üyeleri için başlattığı aşı kampanyası başladı. Randevusuz aşılamaya ilgi yoğun oldu.

KTSO binasının ikinci katında bugün 10.00 ve 16.00 saatleri arasında düzenlenen kampanyada, oda üyeleri, çalışanları ve yakınlarının BioNTech veya Sinovac aşılarını randevu almadan Keşan TSO binasında yaptırdı.

Kampaya hakkında açıklama yapan Keşan Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Başkanı Orkun Özkaya ve Yönetim Kurulu Başkan Yardımcı Murat Arıkan aşılamanın önemine vurgu yaptı.

Arıkan, “Pandemiye karşı en büyük tedbirimiz olan aşılamayı odamız bünyemizde Keşan İlçe Sağlık Müdürlüğü desteğiyle yapıyoruz. Ülke genelinde 17 aydır pandemi ile uğraşıyoruz. Bugün 18 yaş ve üzerinde %75’lik bir aşılama oranımız var. Biz de KTSO olarak oda üyelerimiz ve çalışanları ile yakınlarına yönelik kampanyası düzenledik. Randevusuz bir şekilde gelip aşılarını olabilirler. Tüm halkımızı ve aşı olmayanları kendi ve ailelerimiz sağlığı için aş olmaya davet ediyoruz.” derken, Özkaya ise “Yaz sezonu yavaş yavaş sona eriyor, hepimiz yakında kapalı ortamlara girmeye başlayacağız. İşletmelerimizin kapanmaması için herkesi aşılanmaya davet ediyoruz. Tek çaremiz aşı lütfen aşı olalım” şeklinde konuştu.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu