Genelİş DünyasıKeşanSektörel

Keşan TSO heyeti Ankara’da TOBB’un “Bilgilendirme Semineri”ne katıldı

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) koordinasyonunda 17-18 Şubat 2024 tarihleri arasında Ankara’da düzenlenen Oda-Borsa Meclis Üyeleri Bilgilendirme Semineri’ne; Keşan Ticaret ve Sanayi Odası (KTSO) Meclis Başkanı Ahmet Koru, Yönetim Kurulu Başkanı İsmail Şapçı, Yönetim Kurulu Üyeleri Selçuk Ataklı, Aylin Alabak, Meclis Başkan Yardımcısı Faik Helvacıoğlu, Meclis Üyeleri Cahit Mercan, Onur Güven, Cengiz Engin, Volkan Uğurlu, Serkan Gevrek, Atakan Tokmak, Hasan Saatçioğlu, Göksel Aktaş, Tarık Özbek, Ayşe Deniz, Mustafa İşçimen, Ahmet Girişen, Tayfun Korucu, Ender İnce, Onur Şapçı, TOBB Edirne Genç Girişimciler Kurulu Başkanı Salih Görkem Aras, Genel Sekreter Erdem Başak, Basın Yayın Sorumlusu Burak Çakır ve Halkla İlişkiler Sorumlusu Nur Kalıntaş katılım sağladı.
Seminer kapsamında Meclis Üyelerine yönelik bilgilendirmeler yapıldı.

Ahmet Girişen: “Üyelerimizin yer aldığı tüm sektörleri yakından takip ediyoruz”

Seminerin ardından açıklamalarda bulunan Keşan TSO Meclis Üyesi Ahmet Girişen, şunları dile getirdi:

“Keşan TSO Meclisi olarak 17-18 Şubat 2024 tarihleri arasında bağlı olduğumuz TOBB’un düzenlemiş olduğu Oda-Borsa Meclis Üyeleri Bilgilendirme Semineri’ne katılım sağlayarak, TOBB Başkanımız M. Rifat Hisarcıklıoğlu ile görüşme fırsatı bulduk. Görüşmelerimiz neticesinde TOBB Başkanımıza Keşan TSO olarak yapmış olduğumuz faaliyetlerimiz hakkında bilgilendirmelerde bulunduk.

Özellikle çalışmaları devam eden Keşan Gıda İhtisas ve İpsala Karma OSB’miz, Avrupa Birliği ve Bakanlık Projelerimiz, Mesleki Eğitim çalışmalarımız ve bölgesel işbirliklerimiz ile ilgili projelerimizin detaylarını Başkanımıza aktardık. Değerli Başkanımıza Coğrafi İşaretli ürünlerimizden oluşan hediyelerimizi takdim ettik.
Seminer kapsamında sırasıyla TOBB’un kurumsal yapısı ve faaliyetleri, TOBB’un iş dünyasına yönelik faaliyetleri, karar alma süreçlerinde TOBB’un rolü, protokol kuralları, Türkiye ekonomisindeki gelişmeler, devlet destekli alacak sigortası sistemi, küresel gelişmeler ve Türkiye, ekonomide görünüm, yeşil dönüşüm, TOBB ETÜ, İnsan 2.0, iş hayatında iletişim, TTM, TMO-TOBB LİDAŞ, TÜRİB, Merkez ÜPAK, TOBB UYUM, TOBB Tahkim, MEYBEM ve KGF konularında alanında uzman akademisyenler ve yetkililer tarafından bilgiler aldık. Bu tarz eğitim ve seminerlere katılım sağlayarak sorumlu olduğumuz Keşan, İpsala ve Enez bölgelerimize kaliteli hizmet vermenin çabası içerisindeyiz.
Keşan TSO olarak aktif oda anlayışı ile güncel teknolojileri, yaşanan sektörel gelişmeleri, finansman alanlarındaki gündemi, sanayi çalışmalarını, inşaat, tarım ve ticaret alanlarını kısacası üyelerimizin yer aldığı tüm sektörleri yakından takip ederek, yaşanacak olan sorun ve problemleri çözüme ulaştıracak lobicilik faaliyetlerimizi itina ile yürütmekteyiz.
Buradan TOBB Başkanımız M. Rifat Hisarcıklıoğlu’na bizlere sağlamış olduğu katkılardan ve desteklerden dolayı teşekkür ederiz. TOBB tarafından yapılan bilgilendirme seminerlerinin Odamız adına olumlu geçtiğine inanıyor, buradan herkese kolaylıklar ve iyi çalışmalar diliyorum.”

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu