Haberler

Keşan trafiğinin çözümü için eski düzene geri dönüldü

Keşan’da şehir içi trafiğini düzenlemek için bir süredir yapılan düzenlemeler, bugün itibariyle kaldırılarak araç akışı eski haline döndürüldü. Yapılan değişikliğin sebebinin şehir planlaması yapacak kişilerin en eski hali üzerinden çalışacakları bilgisine ulaşıldı.Keşan’da bir süredir şehir merkezindeki trafiğin yoğunluğunu azaltabilmek için bir çok yeni yöntemler denenmiş, bazı yollar tek yön yapılırken bazı yollar ise tamamen kapatılmıştı.
Yapılan düzenlemelerin tamamı bugün itibariyle kaldırıldı ve trafik eski akışına geri döndü. Buna göre, Hastane Caddesi ve Önder Caddesi’ni bağlayan döner kavşak Çifteyeldeğirmeni Sokak yönünden geliş ve buradan dönüşlere açıldı,. Bunun yanında Anafartalar Caddesi’nden Alparsan Türkeş Meydanı yönünde konulan dubalar kaldırıldı ve bu yok tekrar çift yoldu.
Öte yandan Alparslan Türkeş Meydanı’na Önder Caddesi’nden gelen trafik tekrar açılarak gelişler hem Atatürk Heykeli’nin önünden hem de arkasından verildi.Eskiye dönüş sebebi olarak ise, İstanbul Teknik Üniversitesi’nden gelecek olan şehir planlamacılarının, şehir içinde akan araç trafiğini, eski hali ile inceleyerek, bu konuda net bir karar verebilmesi gösterildi.

Konuya ek olarak 9 Temmuz’da yapılacak Keşan Belediyesi Belediye Meclisi 4. gündem maddesinde Keşan’ın gelişen ve değişen ihtiyaçları doğrultusunda mevcutta bulunan fakat içerik ve kapsam olarak günümüz koşullarında geçerliliği oldukça azalan “Kent İçi Toplu Taşıma, Yol, Trafik Düzenleme Projesi“nin güncellenmesi hususunun görüşerek karara bağlamaya çalışacak.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu