Reklam
Haberler

Keşan trafiğinde test uygulamaları kısmen sonlandırıldı

Keşan’da yaya ve araç trafiğinde oluşan trafik probleminin önüne geçilmesi için yapılan yol kapatma ve yön değiştirme çalışmaları akademik çalışmalar için iptal edildi.

Keşan’daki araç trafiğini düzenleme ve trafik sıkışıklığının önüne geçmek için şehir içindeki bir çok yolda uygulanan by-pass çalışmaları, yaklaşık bir ay süreliğine durduruldu.
Son olarak Anafartalar Caddesi’nden Alparslan Türkeş Meydanı’na çıkan yol kapatılmış ve bu yönden gelen araç trafiği de Hancı Gross Market arkasından bağlanılarak Hastane Caddesi’ne verilmişti.
Anafartalar Caddesi üzerinden gelen sürücülerin şehir merkezine girişlerindeki aksaklıklar dolayısıyla büyük tepkisini çeken bu uygulama, bugün kaldırdı ve Alparslan Türkeş Meydanı‘na direk çıkış verildi.

Edinilen bilgiye göre; Trafik Komisyonu’nca verilen karar doğrultusunda yapılan trafiği eski haline döndürme değişikliğinin, yakın zamanda Keşan’a gelerek şehir trafiğini düzenlemek için çalışma yapacak akademik heyetin kent trafiğini olduğu gibi görmeleri sebebiyle yapıldığı öğrenildi.

Buna göre Keşan’a gelerek araç ve yaya gibi tüm unsurlarıyla şehir içi trafiğini inceleyecek olan heyet, kalıcı çözümler için çalışmalar yapacak.
Yakın zamanda gelerek çalışmalarına başlayacak olan heyetin kararlarını 1 ay içinde vermesi bekleniyor.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu