Haberler

Keşan trafiği için Cumhuriyet Meydanı’na düzenleme

Keşan’ın kapanmayan yarası, trafik sorununa tedavi için yeni yöntemler geliştirilmeye devam ediliyor; son olarak ise Keşan’ın en büyük kavşak noktalarından biri olan Cumhuriyet Meydanı‘nda yeni bypass çalışmaları yapıldı.

İstanbul Teknik Üniversitesi’nden trafik sorununa çare bulmak için Keşan’a gelen akademisyen heyet tarafından verilen tavsiyeler üzerine; geçtiğimiz günlerde Cumhuriyet Meydanı‘nda eski köy garajı ve Dr. Tayyip Akalın Caddesi istikametinden gelişler, kavşak noktasında karmaşaya sebebiyet vermemesi için Kurtuluş Caddesi ve dönel kavşağa girişler olmak üzere yol ikiye ayrılmıştı.

Bugün yapılan bir diğer değişiklik ise İsmet İnönü Caddesi sonrası, Atatürk Anıtı arkasından; Cumhuriyet Meydanı‘na dönüşlerde yapıldı.

Buna göre, kavşak noktasına konulan ‘Sola Dönülmez’ levhası ile artık karşı caddeye ‘u’ dönüşleri Atatürk Anıtı arkasından kaldırıldı. 24 saat kameralar ile izlenecek, dönüş ve ters yön yasağı kuralına uymayanlara ise cezai işlem uygulanacağı aktarıldı.

Ayrıca Kurtuluş Caddesi üzerinden gelenlerin Kavşağa girmeden İstiklal Caddesi’ne dönmeleri için ise Kurtuluş Caddesi’nin çıkışındaki bir bölümde araç parklarına izin verilmeyecek. Yapılan bu düzenlemenin, bir süre takip edileceği ve trafik sıkışıklığının azalmasın verdiği katkının hesaplanacağı, son şeklinin de bu hesaplamalardan sonra belirleneceği kaydedildi.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu