Gündem

Keşan şehitler için yürüdü

Keşan bugün, Irak’ın kuzeyinde devam eden Pençe-Kilit Harekatı bölgesinde 22 ve 23 Aralık tarihlerinde düzenlenen hain saldırılarda şehit olan 12 askerimiz için yürüdü.

Teröre tepki göstermek ve şehit düşen kahraman askerlerimizi anmak için Keşan Ülkü Ocakları tarafından organize edilen yürüyüşe; Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu, MHP Edirne İl Başkanı Emre Tokluoğlu, AK Parti Keşan İlçe Başkanı Gürcan Kılınç, MHP Keşan İlçe Başkanı Adnan İnan ile vatandaşlar katıldı.

Keşan Kent Müzesi önünden, ellerinde Türk bayrakları ile hareket eden vatandaşlar, “Ne mutlu Türküm diyene” ve “Şehitler ölmez, vatan bölünmez” sloganları atarak, Alparslan Türkeş Meydanı’na kadar yürüdü.

Burada, Ülkü Ocakları Keşan İlçe Başkanı Yiğit Yamalı bir açıklama yaparak, tüm şehitlerimiz için Allah’tan rahmet, yaralı askerlerimiz için acil şifalar diledi.

Yürüyüşün ardından İki Minareli Çarşı Camii´nde şehitler için mevlit okutuldu.

Yürüyüşe katılan Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu da sosyal medyadan yaptığı paylaşımda;

“Türkiye’nin şanlı tarihinde, vatan uğruna canlarını feda eden şehitlerimiz, milletimizin kalbinde ölümsüz birer kahraman olarak yaşamaya devam edecek.
Her adımımız, bir şehidin hatırasını yaşatma ve onlara olan saygıyı artırma amacını taşıyor. Şehitlerimizin aziz ruhları önünde saygıyla eğilirken, onların kahramanlıklarıyla ilham alıp, ülkemizi daha güçlü yarınlara taşımak için bir arada duruyoruz.
Şehitlerimizin emaneti olan vatan sevgisi, birlik ve beraberlik duygusu ile aramıza fitne, fesat tohumlarının ekilmesine imkan vermeyeceğiz. Bayrağımızı ilelebet göklerde dalgalandıracağız.”
dedi.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu