Asayiş

Keşan polisi ‘dar alan’da suçlulara nefes aldırmadı

Keşan’da ‘şok dar alan’ uygulamaları yapan polis, suçlulara rahat nefes aldırmadı. Keşan’a has bir model ile suçların yoğunlaştığı yer ve zaman aralıklarında yapılan ani uygulamalarda aranması bulunan çok sayıda kişi yakalanırken, bir kişi tutuklandı.


Keşan İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri 27-29 Eylül tarihleri arasında, günün farklı saatlerinde ilçede bulunan farklı noktalarda ‘dar bölge’ uygulaması gerçekleştirdi.
Suç ve suçluların bulunabilecekleri yerlerde, özellikle vatandaşların açıkta bıraktıkları eşyalar ve açık bırakılan araç camları gibi konularda bilinçlendirici; suçlular için ise caydırıcı nitelikte olan şok uygulamalar, daha önceden titizlikle yapılan analizlerden edinilen bilgiler doğrultusunda suçluların en yoğun görüldüğü yerler ve zaman aralıklarında yapıldı.
Keşan’a özgü bir model olan ‘şok dar alan uygulamaları’ sabit noktalar, devriye ekipler ve 2-3 ekiple yapılan ‘sokak süpürme’ yöntemiyle yapıldı.
Yeni Mescit ve Mustafa Kemal Paşa Mahallelerinde yoğunlaşan denetimlerde, 156 şahsın GBT sorguları yapışırken, 34 araç da denetlendi.
Uygulamalar sırasında, hırsızlıktan iki ayrı dosyası bulunan H.A., ‘ailenin korunması’ suçundan arandığı fark edilen C.M., firari G.Y. isimli şahıslar yakalanırken; 3 kişinin de Kovid-19 karantina kurallarını ihlal ettiği fark edilerek gerekli işlemler başlatıldı.
Gözaltına alınan şahıslardan C.M. tutuklanarak cezaevine gönderildi.


İlgili Makaleler

Başa dön tuşu