Canlı YayınHaberler

Keşan pazaryerinin üzerinin kapatılması projesi imza töreni gerçekleştiriliyor

Keşan Pazaryerinin üzerinin kapatılması ile ilgili projenin sözleşmesi imzalanıyor

KEŞAN Online paylaştı: 29 Eylül 2020 Salı

Geçtiğimiz günlerde ihalesi gerçekleştirilen Keşan Belediyesi Pazaryeri Üzerinin Kapatılması Projesi’nin imza töreni 29 Eylül 2020 Salı Günü gerçekleştirildi.

Saat 11.00 sıralarında başlayan ve Keşan Belediyesi Başkanlık Makamı’nda gerçekleştirilen sözleşme imza törenine; Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu, İmar ve Şehircilik Müdürü Ali Ünal, Destek Hizmetleri Müdürü Aytuğ Bayır, ihaleyi alan firma yetkilisi Faruk Çakan katıldı.

İmza töreninde konuşan Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu: “Bilindiği üzere; göreve gelmemiz ile birlikte mevcut pazaryerinin durumu konusunda kolları sıvadık. Pazarcı esnafımız ve meclisimiz ile bir araya geldik, çeşitli toplantılar ile konuyu gündeme aldık. Alternatif pazaryerleri ve mevcut pazaryerinin üzerinin kapanması ile ilgili ortak akıl masalarında buluştuk. Sonrasında, mevcut pazaryerinin üzerinin kapanması konusunda fikir birliğine vardık. Bu aşamadan sonra; 7 çeşit çatı kapama modeli projesi ortaya koyduk. Mebran, asma germe, çelik konstrüksiyon, uzay çatı üzeri sandviç panel vb modeller üzerinde durduk. Konuyu değerlendiren imar komisyonumuz alınan ortak karar ile 3 adet alternatif proje hazırlanmasına karar verdi. Ardından ihale sözleşmemizi tamamladık. Bugün de pazaryerinin üzerinin kapatılması projesi konusunda ilgili firmamız ile bir araya gelerek sözleşmemizi imzalıyoruz.
Bu aşamadan sonra ne olacak?
Komisyon tarafından sözleşme kapsamında hazırlanan alternatif projeden biri seçilecek, seçilen avam projenin uygulama projeleri en kısa süre içerisinde hazırlanacak. Çalışmaların tamamlanmasıyla esnafımızın rahatlıkla tezgahını açabileceği, halkımızın konforlu bir şekilde alışveriş yapabileceği, misafirlerimizin güvenerek gelebileceği, şehrimizin ticari hacmini artıracak, üzeri kapalı bir pazaryerine kavuşacağız.
Şimdiden Keşan’ımıza hayırlı olsun.”
dedi.

Toplantının sonunda sözleşmeler karşılıklı olarak imzalandı.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu